Istnieje może jakaś lista z tagami, których należy używać do oznaczania konkretnych instytucji w Polsce, jak np. Starostwo, ZUS, US, etc.
Jeżeli nie, to czy nie należałoby rozważyć stworzenia czegoś takiego na zasadzie [Pl:Road Signs in Poland](Pl:Road Signs in Poland), gdzie zostaną wypisane tagi, które powinny wystąpić w węźle/relacji danej instytucji.
Na podstawie tagInfo można zauważyć, że dla tej samej instytucji(Starostwa) stosowane są:
Bardzo dobra inicjatywa , możesz zacząć całość od stworzenia strony na wiki (każdy może to zrobić) i przedstawienia swoich propozycji co do schematu tagowania wraz z uzasadnieniem.
Co do Starostwa faktycznie sensownym wydaje mi się schemat:
building=* ma rzekomo opisywać rodzaj budynku, a nie jego wykorzystanie, więc zakładanie z góry jakiejkolwiek wartości, ponieważ aktualnie w budynku mieści się jakiś urząd, wydaje się nie na miejscu.
Czasem bywa, że budynek zmienił zastosowanie, ale charakter jest ewidentny, na przykład poprzemysłowe (lofty, kawiarnie, teatr, muzeum…), do oznaczenia funkcji służy ten tag:
Rozwiązanie jest logiczne i jest grupka doświadczonym mapujących, która jest adwokatem takiego mapowania. Z moich obserwacji wynika, że to się jednak nie przyjmuje.
Czy próg zwalniający można otagować na linii zamiast na punkcie? Bo w takich przypadkach aż się prosi, żeby oznaczyć całe skrzyżowanie jako traffic_calmic=table, a nie sam punkt na środku.
Na wiki taka sytuacja nie jest opisana, więc trzeba wymyślić sensowane otagowanie. Wg taginfo jest kilkadziesiąt razy użyty tag turn:bus:lanes, możliwe więc że rozwiązaniem byłoby:
turn:lanes=through|through|right
turn:bus:lanes=through|through|through;right
A tam się nie kończy ten buspas? W sensie, że od pewnego momentu jest tylko oznakowanie, że pas do prawoskrętu? Pytam, bo tak wyglądają tego typu miejsca w okolicach, gdzie się poruszam…