Zrobione => https://www.openstreetmap.org/changeset/76956424
Jak często się odświeża?
Tak.
Na razie wygląda na to, że dane się nie odświeżają.
Trzeba pamiętać, że to jest źródło nieaktualne - przed wrzucieniem budynków do OSM należy zweryfikować ich istnienie.
@maraf24
To zauważyłem (odnośnie budynków), było by jednak - to narzędzie - o wiele bardziej przydatne gdyby kontrolowało stan adresów na bieżąco, przy każdym uruchomieniu. Nie wiem tylko czy takie rozwiązanie jest możliwe, bo zapewne sporo czasu by potrzeba na weryfikację całej bazy adresowej w locie. Ale tak raz na dobę, to by już było coś.
Na razie tylko ręcznie przeze mnie.
I to tylko adresy PRG, bo jeżeli chodzi o budynki jako źródło to one były zrobione raz podczas projektu ileś lat temu i nie są aktualizowane.
Pomyślę nad zrobieniem automatycznego odświeżania, ale niestety trochę słabo z czasem, więc nieprędko będzie
Gmina Kłobuck, Wsie: Gruszewnia, Lgota, Biała, Kamyk nie mają adresów w zasadzie wcale, pozostałe, szczątkowe. Prośba o import.
Zrobione - w mieście i gminie Kłobuck dodano 2133 i poprawiono 158 punktów adresowych.
Zrobione => https://www.openstreetmap.org/changeset/79471933 + https://www.openstreetmap.org/changeset/79434595
Zrobione:
punkty adresowe => https://www.openstreetmap.org/changeset/80704207
nazwy ulic => https://www.openstreetmap.org/changeset/80706718
Kosowy, Hucina Gmina Niwiska powiat kolbuszowski woj. podkarpackie - stara numeracja wprowadzone ulice 6 lat temu widoczne tylko ulice bez numeracji na budynkach stara czy jest mozliwośc importu z www.gugik.gov.pl lub z usługi WMS SIP Gminy Niwiska https://administracja.gison.pl/cgi-bin/mapserv?map=/home/vboxuser/mpzp/gema_web_profil.map&profil=54
https://www.openstreetmap.org/note/2094907.
Ostatnio próbowałem poprawić adresy w Wiśle https://www.openstreetmap.org/?mlat=49.6536&mlon=18.8685#map=13/49.6536/18.8685, stary import z przed siedmiu lat jest mocno przesunięty i nie trafia w budynki. Część tego importu udało się wycofać ale był robiony w pakietach i na innych dużo błędów wyrzuca.
Zastanawiam się jak to ugryźć, najlepiej chyba było by wywalić wszystkie adresy i wgrywać od nowa.
Okoliczne miejscowości chyba też trzeba by sprawdzić.