Zrobiłem sobie pomocnicze narzędzie do danych wcześniej wspomnianych: http://51.77.58.206/#15/50.67116/22.67076
Wrzuciłem tam te punkty adresowe.
Można dynamicznie wygenerować kawałek z punktami z zakresu widoku mapy w formacie josm.
Dodałem do tego też obrysy budynków zrobione na podstawie Modeli budynków 3D z geoportalu (LOD1), które nie stykają się z budynkami z OSM. Również można dynamicznie wygenerować kawałek z widoku mapy w formacie josm.
Z tego co wyczytałem w tej ich licencji nie powinno być problemu z importem do OSM dopóki jest podawane źródło.
Na tę chwilę nie ogarnąłem jeszcze wszystkich kafelków wektorowych i budynki wyświetlają się tylko na pewnym poziomie “zoom” (czerwone poligony).
@maraf24
To zauważyłem (odnośnie budynków), było by jednak - to narzędzie - o wiele bardziej przydatne gdyby kontrolowało stan adresów na bieżąco, przy każdym uruchomieniu. Nie wiem tylko czy takie rozwiązanie jest możliwe, bo zapewne sporo czasu by potrzeba na weryfikację całej bazy adresowej w locie. Ale tak raz na dobę, to by już było coś.
Na razie tylko ręcznie przeze mnie.
I to tylko adresy PRG, bo jeżeli chodzi o budynki jako źródło to one były zrobione raz podczas projektu ileś lat temu i nie są aktualizowane.
Pomyślę nad zrobieniem automatycznego odświeżania, ale niestety trochę słabo z czasem, więc nieprędko będzie