Mapując ostatnio pomnik memorial=statue oraz kamień pamiątkowy memorial=stone (historic=memorial) blisko siebie, to name z kamienia zakrywał name z pomnika, który był ważniejszy w tym miejscu. Stworzyłem nowy node dla pomnika, wówczas jego id w bazie OSM miało wyższy numer niż node kamienia i teraz na mapie wyświetla się wszystko jak powinno.
Może kolejność renderingu oprócz priorytetu obiektów bierze pod uwagę ID obiektu?
osm-carto nie uwzględnia tu ID obiektu. Co nie oznacza, że nie może istnieć zależność pośrednia, wynikająca ze sposobu działania bazy danych i mapnika. Wykorzystywanie tego byłoby jednak formą tagowania pod render.
Jeśli uważacie, że waste_disposal powinien się zawsze renderować przed waste_basket, to wystarczy zrobić zgłoszenie. Kod do przydzielania priorytetu już jest, tyle że oba te obiekty dostają w nim tę samę wartość.
Edit:
To powyższe dotyczy tylko przypadku tutaj przedstawionego, czyli gdy oba obiekty są jako węzły. Nie jest to typowa sytuacja, bo najcześćiej śmietnik (wate_disposal) rysujemy jako obszar.
Śmietniki jako obszar są obsługiwane obsługuje inny kod i mają inny priorytet.
Podejrzewam, że to zmiana algorytmu wyznaczania środka obszarów z Mapnika na to, co oferuje PostGIS. Zaleta jest taka, że to pozwoli na migrację do mapy wektorowej, ale dobrze by było, gdyby ktoś przeportował lepszy algorytm Mapnika do PostGIS-a poprzez bibliotekę OSGEO, z której on korzysta, i która podejmuje kiepskie decyzje w niektórych nietypowych kształtach. Pisałem o tym niedawno i nadal szukamy ochotników:
Paczkomaty - to dość popularne urządzenia (przynajmniej w Polsce), a nie doczekały się dedykowanej ikony wyświetlania.
Ktoś może kojarzy czy było to wcześniej rozważane?
I jeśli nie było, to w jaki sposób ruszyć taki pomysł?
Raczej nadal są tak oznaczane - wystarczy w wyszukiwarce szablonów w ID wpisać hasło paczkomat, dostajemy gotowy zestaw, tj. amenity=vending_machine + vending=parcel_pickup;parcel_mail_in.
Podobnie w JOSM, w wyszukiwarce szablonów po wpisaniu hasła „paczkomat” również dostajemy podpowiedź kategorii „Automat sprzedający” i z listy sprzedawane produkty „paczkomat”.
Bądźmy szczerzy - wobec powyższych presetów w dwóch najpopularniejszych edytorach nowy schemat tagowania (tj. amenity=parcel_lockers) nigdy się nie przyjmie.
Jesteśmy wobec tego w impasie - nie będziemy renderować „staro-schematowych” paczkomatów bo mają „broken tagging” a „nowo-schematowych” też nie będziemy renderować bo w zasadzie nie ma czego (symboliczne ilości).
Przynajmniej jednak renderują się w OSMAnd-dzie (jako vending_machine) i co ciekawe w tym projekcie nikt nie ma z tym problemu…
Ogólnie OsmAnd może wiele rzeczy pokazuje, ale nikt szablonów i tłumaczeń nie sprawdza. Aplikacja jest prawie tak samo toporna i słabo przetestowana, jak była 8 lat temu, gdy ją instalowałem pierwszy raz.
Moim głównym zastrzeżeniem do nowego schematu jest niemożność użycia go równolegle ze starym, oba używają klucza amenity.
A propos korona.ws z wątku “miejsca używające OSM”.
Autor już sam hostuje kafelki. Ale coś nie tak poszło przy instalacji stylu. Brak etykiet miast. (To nie jest aż tak palący problem, bo i tak podawane przez MZ dane są zagregowane wg województw).