Gdybyś mógł mnie wyręczyć to było by super nie radzę sobie z tym w edytorze ID. A nie lubię bubli zostawiać po sobie gdy jestem świadom że coś niewyszło. Ogólnie cały ten teren to jeden wielki bubel trzeba by niezliczoną ilość godzin na poprawienie wszelkich niedoróbek zużyć Norwedzy po macoszemu podchodzą do OpenStreetMap bo maja swoje https://www.norgeskart.no/#!?project=norgeskart&layers=1002&zoom=14&lat=6818684.10&lon=247505.73
To sygnał celowniczy dla potrzeb wykonywania nawiązań pomiarów geodezyjnych. Ten maszt ma określone współrzędne i jest wykorzystywany do nawiązywania pomiarów przy realizacji różnych zadań z zakresu geodezji. Ja bym to otagował jako man_made=survey_point.
Dzięki poprawione [http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=61.42451&lon=10.25978&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF](http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=61.42451&lon=10.25978&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF)
Pytanie powinno brzmieć: “Co zrobić, żeby stworzyć i renderować tag do oznaczania kwater cmentarza, którego istnienie jest potrzebne, i nieużywanie do tego nieodpowiedniego tagu, który służy do czegoś innego?”
Bo istnieje potrzeba, żeby na mapie były widoczne numery sektorów cmentarza.
Proponowany cemetery=sector, mimo że używany, nie jest nigdzie interpretowany ani renderowany.
Nie przeszedł głosowania, bo jak słusznie ktoś zauważył “Cemetery sector is not a subtype or characteristics of landuse=cemetery, so it shouldn’t use cemetery=* key”.
Należałoby zaproponować nowe tagowanie (np. cemetery:sectorname), poddać pod głosowanie i pozmieniać używane do tego celu dotychczas cemetery=sector i landuse=cemetery.
Edit: Chyba już wiem co było problemem, przecinająca siebie samą linia w pobliżu bazy harcerskiej Cedron, bo las zaczął się z powrotem renderować i to już w zmienionych granicach
Dziwna sprawa z routingiem. Ktoś dał uwagę więc sprawdzam a tu wszystko ok. Już miałem zamykać ale jeszcze sprawdzam routing a tu OSRM jednak nie puszcza. Jak się przełączy z samochodu na pieszy to działa Na GraphHopper działa normalnie.
Czy to jakiś większy bug jest w OSRM?
Mógłby ktoś poprawić przesuniętą o parę metrów ulicę Pomorską od Mileszek do Nowosolnej, jak i całe skrzyżowanie w Nowosolnej?
To nie na moje siły już dziś.
EDIT. Dziś też zniknął z mapy Las Łagiewnicki, ale już naprawiłem.
Zmiana geometrii dróg nastąpiła 2 dni temu w zestawie zmian 77780319 wraz ze zmianą geometrii Lasu Wiączyńskiego. Zmianę skomentowałem, zobaczymy czy rosomak ją poprawi.
Prośba o podpowiedź jak otagować taką sytuację: Łódź. Ulica Kilińskiego od Nawrot do Piłsudskiego będzie wyłącznie dla komunikacji miejskiej i wjazdów docelowych. Również taka organizacja ruchu będzie obowiązywała na odcinku od Nawrot do Tuwima, ale tylko w jednym kierunku w stronę Narutowicza. Kilińskiego będzie można dojechać od północy do ul. Nawrot. https://www.openstreetmap.org/search?whereami=1&query=51.76078%2C19.46851#map=19/51.76078/19.46851