Naprawione i nawet się odświeżyło na poziomach poniżej z13 (co mnie zaskoczyło, bo niby niskie poziomy się odświeżają raz na miesiąc!). Podobno nakładały się linie. Dzięki za pomoc, maraf24!
Czy oznaczanie każdej kwatery cmentarza jako landuse=cemetery to nie jest tagowanie pod render?
Taka rzecz ma miejsce między innymi w Warszawie i Wrocławiu. Przykład: https://www.openstreetmap.org/node/4476784597
Pokazuje to też istotę problemu tagowania pod render: z jednej strony wyświetla to się na mapach, a z drugiej kilkadziesiąt (!) cmentarzy w jednym miejscu utrudni wyszukanie czegokolwiek oraz popsuje analizy danych.
Ale tam jest tylko jeden wspólny obszar landuse=cemetery. Kwatery są oznaczone jako cemetery=sector. Przy okazji inne pytanie: dlaczego usunięto area=yes?
Co tu się takiego stało że wysepki nie chcą się wyświetlać na mapie. Już na rożne sposoby kombinowałem i pewnie przekombinowałem scalałem obszary i je rozdzielałem nawet linie brzegowe wysepkom dodałem i je na nowo rysowałem jak były ukryte tak są nadal
Gdybyś mógł mnie wyręczyć to było by super nie radzę sobie z tym w edytorze ID. A nie lubię bubli zostawiać po sobie gdy jestem świadom że coś niewyszło. Ogólnie cały ten teren to jeden wielki bubel trzeba by niezliczoną ilość godzin na poprawienie wszelkich niedoróbek zużyć Norwedzy po macoszemu podchodzą do OpenStreetMap bo maja swoje https://www.norgeskart.no/#!?project=norgeskart&layers=1002&zoom=14&lat=6818684.10&lon=247505.73
To sygnał celowniczy dla potrzeb wykonywania nawiązań pomiarów geodezyjnych. Ten maszt ma określone współrzędne i jest wykorzystywany do nawiązywania pomiarów przy realizacji różnych zadań z zakresu geodezji. Ja bym to otagował jako man_made=survey_point.
Dzięki poprawione [http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=61.42451&lon=10.25978&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF](http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=61.42451&lon=10.25978&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF)
Pytanie powinno brzmieć: “Co zrobić, żeby stworzyć i renderować tag do oznaczania kwater cmentarza, którego istnienie jest potrzebne, i nieużywanie do tego nieodpowiedniego tagu, który służy do czegoś innego?”
Bo istnieje potrzeba, żeby na mapie były widoczne numery sektorów cmentarza.
Proponowany cemetery=sector, mimo że używany, nie jest nigdzie interpretowany ani renderowany.
Nie przeszedł głosowania, bo jak słusznie ktoś zauważył “Cemetery sector is not a subtype or characteristics of landuse=cemetery, so it shouldn’t use cemetery=* key”.
Należałoby zaproponować nowe tagowanie (np. cemetery:sectorname), poddać pod głosowanie i pozmieniać używane do tego celu dotychczas cemetery=sector i landuse=cemetery.