https://www.openstreetmap.org/way/383273936 Firma ta zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem drukarek a nie sprzedawaniem tuszy. Nie wiem jak ją lepiej otagować na razie z braku bardziej pasującego znacznika jest jako " Sklep z tuszami do drukarek"
Ktoś wie może jak prawidłowo otagować tą firmę ?
Nazwę firmy pisaną wielkimi litery sami na swej stronie tak podają dlatego użyłem nazwy tak jak w oryginale. Powinno tak to zostać czy zmienić raczej na małe litery ?
Nazwy nie powinny być wersalikami, chyba że to akronim. Powinno być: Infocopy
A co do tagu, to może być shop=printer albo shop=computer, bo ten też dotyczy sklepów sprzedających urządzenia do komputera. Jakby sprzedawał same monitory, to shop=computer też pasuje.
Na ich stronie jest, że sprzedają nie tylko drukarki, ale też inny sprzęt komputerowy, więc jeśli te informacje są aktualne, to shop=computer najbardziej tu pasuje:
Trochę nietypowa sprawa - Jezioro Wiktorii przestało się wyświetlać na domyślnej mapie i zastanawiam się czemu. Ponieważ obwód dało się posortować tak, że tworzy zamknięty kształt, to wydaje mi się, że może chodzić o jakiś fragment typu inner, który wychodzi poza obwód zewnętrzny (outer). Jak to można sprawdzić, bo na co dzień nie korzystam z narzędzi do naprawy?
Naprawione i nawet się odświeżyło na poziomach poniżej z13 (co mnie zaskoczyło, bo niby niskie poziomy się odświeżają raz na miesiąc!). Podobno nakładały się linie. Dzięki za pomoc, maraf24!
Czy oznaczanie każdej kwatery cmentarza jako landuse=cemetery to nie jest tagowanie pod render?
Taka rzecz ma miejsce między innymi w Warszawie i Wrocławiu. Przykład: https://www.openstreetmap.org/node/4476784597
Pokazuje to też istotę problemu tagowania pod render: z jednej strony wyświetla to się na mapach, a z drugiej kilkadziesiąt (!) cmentarzy w jednym miejscu utrudni wyszukanie czegokolwiek oraz popsuje analizy danych.
Ale tam jest tylko jeden wspólny obszar landuse=cemetery. Kwatery są oznaczone jako cemetery=sector. Przy okazji inne pytanie: dlaczego usunięto area=yes?