Według TERYT-u istnieje zarówno “rondo Rondo Czterech Pancernych” (46977), jak również “pl. Kilińskiego” (08429).
Chyba poprawniej będzie, kiedy w OSM trawnik będzie mieć nazwę placu, a jezdnia nazwę ronda.
Co ciekawe, w terenie tabliczkami jest oznaczone tylko rondo, a na SIP-ie miasta jest zaznaczony tylko plac wokół trawnika.
Ach, zapomniałem o mrówkach!
Teraz stan obecny wydaje się być rozsądny z tego punktu widzenia.
Jest jeszcze opcja dodania validate:ants:pink=ignore do adresu. Tylko czy warto…?
Do usunięcia, wszak zmapowany obszar lasu nie pokrywa się z tym co widać na aktualnej ortofotomapie, która jest też podana jako źródło tych edycji - las zachodzi na tereny, gdzie lasu nie ma oraz las nie obejmuje obszarów, na których dobrze go widać. Brak też uzasadnienia dla większości z tych zygzaków.
Mam tylko nadzieję, że produkcja tych nadmiarowych węzłów nie jest motywowana próbą „przebicia” się w osmstats do top-10 edytorów w Polsce, jako że dużo wyprodukowanych węzłów podbija pozycję…
Miejscowości Skorki i Morze zyskały tłumaczenie… i dużą prominencję na mapach Mapboksa. https://imgur.com/a/DYlXMwD
Mam przypuszczenia dlaczego: miały zły link do Wikipedii, dodatkowo ważność miejsca w stylu Mapboksa jest liczona na podstawie szacowanej ważności w Wikipedii (liczba języków, liczba linków, długość artykułu…).
Obecnie obie miejscowości mają odpowiednie linki, ale zanim Mapbox wciągnie te dane trochę wody w Wiśle upłynie