Gdy na obrysie budynku jest też tag z serii office=* z name=* (może dotyczy to też amenity=* i podobnych POI-ów), nazwa ta na poziomie 17 wyświetla się większa (jak dla nazwy budynku) niż na poziomach 18-19 (jak dla POI-a, razem z symbolem).
Przy okazji mapowania jednego z poznańskich cmentarzy zauważyłem dziwną hierarchię - kosze na śmieci (amenity=waste_basket) mają wyższy priorytet wyświetlania niż większe kontenery na śmieci (amenity=waste_disposal)
Szkoda też, że mimo gotowych ikonek nie udało się dokończyć tematu renderowania kranów i pomp z wodą, więc mimo, że będą w wielu miejscach zmapowane, to będzie prawdopodobnie kolejny 1 listopada gdzie ludzie nie będą widzieć tych danych na mapie
Mapując ostatnio pomnik memorial=statue oraz kamień pamiątkowy memorial=stone (historic=memorial) blisko siebie, to name z kamienia zakrywał name z pomnika, który był ważniejszy w tym miejscu. Stworzyłem nowy node dla pomnika, wówczas jego id w bazie OSM miało wyższy numer niż node kamienia i teraz na mapie wyświetla się wszystko jak powinno.
Może kolejność renderingu oprócz priorytetu obiektów bierze pod uwagę ID obiektu?
osm-carto nie uwzględnia tu ID obiektu. Co nie oznacza, że nie może istnieć zależność pośrednia, wynikająca ze sposobu działania bazy danych i mapnika. Wykorzystywanie tego byłoby jednak formą tagowania pod render.
Jeśli uważacie, że waste_disposal powinien się zawsze renderować przed waste_basket, to wystarczy zrobić zgłoszenie. Kod do przydzielania priorytetu już jest, tyle że oba te obiekty dostają w nim tę samę wartość.
Edit:
To powyższe dotyczy tylko przypadku tutaj przedstawionego, czyli gdy oba obiekty są jako węzły. Nie jest to typowa sytuacja, bo najcześćiej śmietnik (wate_disposal) rysujemy jako obszar.
Śmietniki jako obszar są obsługiwane obsługuje inny kod i mają inny priorytet.
Podejrzewam, że to zmiana algorytmu wyznaczania środka obszarów z Mapnika na to, co oferuje PostGIS. Zaleta jest taka, że to pozwoli na migrację do mapy wektorowej, ale dobrze by było, gdyby ktoś przeportował lepszy algorytm Mapnika do PostGIS-a poprzez bibliotekę OSGEO, z której on korzysta, i która podejmuje kiepskie decyzje w niektórych nietypowych kształtach. Pisałem o tym niedawno i nadal szukamy ochotników:
Paczkomaty - to dość popularne urządzenia (przynajmniej w Polsce), a nie doczekały się dedykowanej ikony wyświetlania.
Ktoś może kojarzy czy było to wcześniej rozważane?
I jeśli nie było, to w jaki sposób ruszyć taki pomysł?