W dniu 10.10.2019 zmieniony został bieg rzeki Odry w Raciborzu. W związku z budową zbiornika Racibórz Dolny, (zbiornik suchy basin=detention, w przyszłości zwykły zbiornik wodny) przeniesiony koryto rzeki w docelowe miejsce.
Po zakończeniu budowy zapory czołowej https://www.openstreetmap.org/way/42740811 zostanie zaślepiony. W związku z tym mam ogromną prośbę o uporządkowanie relacji biegnących osią kanału i ich przygotowanie na moment zaślepienia.
Będę wdzięczny gdy któryś z relacyjnych magików uporządkuje ten temat.
Jednocześnie będę wdzięczny gdy ktoś z miejscowych sprawdzi w terenie aktualny przebieg Szlaku Husarii Polskiej, https://www.openstreetmap.org/relation/2999913 - w związku z zakończeniem przekopu, szlak jest nieciągły na odcinku wzdłuż wału Kanału Ulgi na wysokości Raciborza-Płoni.
Część jest już zautomatyzowana i te nie są pokazywane na tej głównej liście. Zrobiłem to dla przypadków gdzie było ich sporo a automat da sobie radę - bo nie trzeba podejmować decyzji.
Człowiek, akurat znający wyszukane miejsce i mogący wskazać (w podanym przykładzie), który artykuł z Wikipedii mu odpowiada, niekoniecznie jest w stanie posłużyć się narzędziem tekstowym. A nawet jeśli zasadniczo jest w stanie, to niekoniecznie będzie mu się chciało go uczyć i poświęcać czas na klepanie. A dostanie używalną stonę z mapka i dwoma artykułami z Wikipedii, to klik-klik i błąd poprawi.
Tu bym wywalił warunek “jest tego sporo”. Przy cyklicznym uruchamianiu automatu wiadomo, że będą się pojawiać tylko nowo wyprodukowane babole w niewielkiej liczbie. Zatem jeśli raz ustalimy, że jakaś konstrukcja jest zła, to należy poprawiać niezależnie od liczby wystąpień.
https://www.openstreetmap.org/way/383273936 Firma ta zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem drukarek a nie sprzedawaniem tuszy. Nie wiem jak ją lepiej otagować na razie z braku bardziej pasującego znacznika jest jako " Sklep z tuszami do drukarek"
Ktoś wie może jak prawidłowo otagować tą firmę ?
Nazwę firmy pisaną wielkimi litery sami na swej stronie tak podają dlatego użyłem nazwy tak jak w oryginale. Powinno tak to zostać czy zmienić raczej na małe litery ?
Nazwy nie powinny być wersalikami, chyba że to akronim. Powinno być: Infocopy
A co do tagu, to może być shop=printer albo shop=computer, bo ten też dotyczy sklepów sprzedających urządzenia do komputera. Jakby sprzedawał same monitory, to shop=computer też pasuje.
Na ich stronie jest, że sprzedają nie tylko drukarki, ale też inny sprzęt komputerowy, więc jeśli te informacje są aktualne, to shop=computer najbardziej tu pasuje:
Trochę nietypowa sprawa - Jezioro Wiktorii przestało się wyświetlać na domyślnej mapie i zastanawiam się czemu. Ponieważ obwód dało się posortować tak, że tworzy zamknięty kształt, to wydaje mi się, że może chodzić o jakiś fragment typu inner, który wychodzi poza obwód zewnętrzny (outer). Jak to można sprawdzić, bo na co dzień nie korzystam z narzędzi do naprawy?