A jakiego rodzaju to błędy? Bo swego czasu te rzeczy poprawiałem i miałem wrażenie, że zostało parę przypadków, z którymi nie wiedziałem co zrobić (typu link do środka artykułu).
Jak by ktoś chciał pozwalczać te problemy - niech da znać, to uruchomię w miarę częste i w miarę automatyczne aktualizacje (kod przygotowany, nie jest włączony bo i tak z list ostatnio nikt nie korzystał).
A mnie poniosła ambicja i te tysiące są na skale świata, nawet powoli się ilość zmniejsza.
Linki powyżej generują listy dla Polski, jak ktoś chce to mogę generować listy dla innych miejsc lub w lepszym formacie (jakim?).
Wiki mówi, że dla ciągu pieszo-rowerowego dajemy path.
Myślę, że to nieświadoma zmiana i wynikła z tego, że dla poprzedniej wartości, tj path, iD pokazuje to jako “Ścieżka/droga”, a dla presetu “Ciąg pieszo-rowerowy” daje:
Dzień dobry,
Prośba o uruchomienie drogi S6/S11 na odcinku Koszalin (węzeł Bielice) <> Kołobrzeg <> Kiełpino
Wszystkie odcinki drogi ekspresowej zostały oddane do użytku.
Jakoś rok temu byłem w tym terenie na wycieczce rowerowej. W terenie tych nazw oczywiście nie ma, natomiast ciężko sprawdzić, czy nie występują jako lokalne nazwy używane przez mieszkańców.
W dniu 10.10.2019 zmieniony został bieg rzeki Odry w Raciborzu. W związku z budową zbiornika Racibórz Dolny, (zbiornik suchy basin=detention, w przyszłości zwykły zbiornik wodny) przeniesiony koryto rzeki w docelowe miejsce.
Po zakończeniu budowy zapory czołowej https://www.openstreetmap.org/way/42740811 zostanie zaślepiony. W związku z tym mam ogromną prośbę o uporządkowanie relacji biegnących osią kanału i ich przygotowanie na moment zaślepienia.
Będę wdzięczny gdy któryś z relacyjnych magików uporządkuje ten temat.
Jednocześnie będę wdzięczny gdy ktoś z miejscowych sprawdzi w terenie aktualny przebieg Szlaku Husarii Polskiej, https://www.openstreetmap.org/relation/2999913 - w związku z zakończeniem przekopu, szlak jest nieciągły na odcinku wzdłuż wału Kanału Ulgi na wysokości Raciborza-Płoni.
Część jest już zautomatyzowana i te nie są pokazywane na tej głównej liście. Zrobiłem to dla przypadków gdzie było ich sporo a automat da sobie radę - bo nie trzeba podejmować decyzji.
Człowiek, akurat znający wyszukane miejsce i mogący wskazać (w podanym przykładzie), który artykuł z Wikipedii mu odpowiada, niekoniecznie jest w stanie posłużyć się narzędziem tekstowym. A nawet jeśli zasadniczo jest w stanie, to niekoniecznie będzie mu się chciało go uczyć i poświęcać czas na klepanie. A dostanie używalną stonę z mapka i dwoma artykułami z Wikipedii, to klik-klik i błąd poprawi.
Tu bym wywalił warunek “jest tego sporo”. Przy cyklicznym uruchamianiu automatu wiadomo, że będą się pojawiać tylko nowo wyprodukowane babole w niewielkiej liczbie. Zatem jeśli raz ustalimy, że jakaś konstrukcja jest zła, to należy poprawiać niezależnie od liczby wystąpień.
https://www.openstreetmap.org/way/383273936 Firma ta zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem drukarek a nie sprzedawaniem tuszy. Nie wiem jak ją lepiej otagować na razie z braku bardziej pasującego znacznika jest jako " Sklep z tuszami do drukarek"
Ktoś wie może jak prawidłowo otagować tą firmę ?
Nazwę firmy pisaną wielkimi litery sami na swej stronie tak podają dlatego użyłem nazwy tak jak w oryginale. Powinno tak to zostać czy zmienić raczej na małe litery ?
Nazwy nie powinny być wersalikami, chyba że to akronim. Powinno być: Infocopy
A co do tagu, to może być shop=printer albo shop=computer, bo ten też dotyczy sklepów sprzedających urządzenia do komputera. Jakby sprzedawał same monitory, to shop=computer też pasuje.
Na ich stronie jest, że sprzedają nie tylko drukarki, ale też inny sprzęt komputerowy, więc jeśli te informacje są aktualne, to shop=computer najbardziej tu pasuje: