Do Poznaniaków i okolicy :-)

W takim razie można wycofać edycję, choć najlepiej napisac o co chodzi zamiast linka (unikania klikanie nieznaych linków jest dość dobrym poysłem, nie każdy zna forum lub zasady budowy URLi).

W przypadku ponownych zniszczeń i braku reakcji można poprosić o blokadę przez DWG.

Czołem po wakacjach! Wszyscy już się pewnie rozkręcili na dobre a więc czas na kolejne poznańskie mapowanie.
Co powiecie na sobotę 12 października?
Miejsce prawdopodobnie to samo co ostatnio ale to jeszcze potwierdzę.
Rezerwujcie czas!

Potwierdzam miejsce: Poznań, ul. Obozowa 5, sala w parafii Ewangelickiej 12.10.2019 https://www.openstreetmap.org/way/164866598
Proponuję zacząć o 11.00 ale jeżeli Wam odpowiada inna godzina dajcie znać.

Do zobaczenia! :slight_smile:

Wydarzenie na Facebook:
https://www.facebook.com/events/418330985551432/

I tutaj też:
https://www.facebook.com/Yanosik/photos/a.132812106732207/2972190529461003/?type=3&theater

Hej, przypominam o jutrzejszym poznańskim Mapping Party - ul. Obozowa 5, Poznań
Zapraszamy wszystkich, zdecydowanych i niezdecydowanych. Tych drugich szczególnie :slight_smile:

Miło mi poinformować, że po ponad roku starań skończyłem mapowanie wszystkich poznańskich ścieżek rowerowych (wydzielonych z chodników dróg dla rowerów) wybudowanych do kwietnia 2018 (najnowszy dostępny podkład z Geopozu). Początkowo planowałem też zmapowanie pasów rowerowych w jezdniach, ale zrezygnowałem, bo o ile zmapowanie tych pierwszych jest widoczne na mapie głównej - co prawda bez rozróżnienia od zwykłego chodnika, ale zawsze - to pasy rowerowe na ulicy wyświetlałyby się tylko na naszej prowizorycznej wizualizacji area:highway, co jest wg mnie nie warte zachodu.

http://osmapa.pl/w/area/?lat=52.40778&lon=16.93508&zoom=14&ol=Qq

Na warstwie rowerowej wyświetlają się pasy
https://www.openstreetmap.org/#map&layers=C

Super! Świetna sprawa! Gratuluję uporu i cierpliwości!

Gratulacje!

Oraz są inne wizualizacje, np. Wojtasa (link w sygnaturce, nadal uwazam ją za najlepszą), czy CyclOSM. Czyli warto nie ustawać :wink:

W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych, zmapowałem wreszcie cmentarz Junikowo do którego przymierzałem się każdego października chyba już od 5 lat, ale potem zawsze coś mi wypadało albo zapominałem, po czym stwierdzałem, że zrobię to przed następnym 1.11. ^^

https://www.openstreetmap.org/way/23875243

Dodałem wszystkie chodniki oraz kosze na śmieci i pompy z wodą, o ile jakichś zasłoniętych drzewami nie pominąłem. Następnie dodałem wydeptane szersze ścieżki oraz ścieżki łamiące regularność poszczególnych sektorów. Jeśli ktoś ma czas i chęci proszę o dorysowanie jeszcze właśnie tych regularnych ścieżek jak np. w tej części:

https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.39121/16.82492

Przy okazji polecam ortofotomapy od Geopozu z 2010 r. i 2018 r. (obie były robione w czasie kiedy na drzewach nie było jeszcze liści, więc dobrze widać tam przebieg poszczególnych dróg):
http://wms1.geopoz.poznan.pl:6080/arcgis/services/sip/ortofotomapy/MapServer/WMSServer

Wizualizacja Wojtasa jest super ale nie jest automatycznie aktualizowana. Zwykle po większych zmianach wysyłam mu prośbę o aktualizację danych. Na bieżąco podgląd dróg i ścieżek rowerowych podziwiam na stronie Bicycle tags on OSM - tutaj po aktualizacji danych w OSM po kilku minutach można zweryfikować rezultaty.

Bo to działa na overpassie, dzięki czemu szybko i samo się aktualizuje. Ale w momencie przeciążenia serwera działać nie będzie.

Ale do szybkiego sprawdzenia, jak coś wygląda po zmianach to akurat pasuje najlepiej.
Jako wizualizacja do codziennego użytku - niebałdzo.

Od wczoraj pojawił nam się w Poznaniu nowy user Churchill_07.
Od tego czasu zdążył zrobić w różnych miejscach miasta kilka zmian polegających głównie na przeklasyfikowaniu torowisk z *tram *na disused.
Jedną z jego zmian w obszarze Placu Wielkopolskiego cofnąłem, bo to torowisko (choć nieużywane w regularnym ruchu) często jest doraźną pętlą w przypadku remontów (ostatni raz miała tam pętlę linia 4 w te wakacje).
Przyjrzyjcie się proszę reszcie jego zmian czy są OK, bo ja nie śledzę infrastruktury transportowej aż tak dokładnie żeby się wypowiadać w pozostałych przypadkach.

https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=778331#p778331

Edycja z Poznania: https://www.openstreetmap.org/changeset/81041996

W poznaniu prawnie nie funkcjonują “Delegatury urzędu miasta”, wg wiki (https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_administracyjny_Poznania#Delegatury_po_1990_r.) jako dzielnice zostały zniesione w 1990 roku, natomiast likwidacja podziału UM na delegatury nastąpiła po 2000 roku. Nadal jednak można znaleźć je w rejestrach TERYT, REGON, GUS itp. (z własnego doświadczenia w sprawach urzędowych z zakresu rządowego (np ewidencja ludności) na dokumentach pojawia się np. Poznań-Nowe Miasto).
Dodatkowo pod admin_level=9 dotychczas (i nadal) widniały osiedla (samorządy pomocnicze).

Dwa obszary o tym samym admin_level=9 trochę gubią nominatim i generalnie nie wydają mi się dobrym pomysłem (np przy wizualizacji trudno autmoatycznie odsiać osiedla od delegatur).
Wydaje mi się że do delegatur (funkcjonujących wyłącznie w rejestrach do potrzeb statystycznych) zamiast boundary=administrative bardziej pasował by boundary=census.

Istotnie 2 obszary na admin_level=9 to tylko bałagan - popieram zmianę delegatur na boundary=census.
Ogarniesz ?

Poprawiłem tutaj: https://www.openstreetmap.org/changeset/81415570 (dodatkowo usunąłem z relacji powiatu i gminy gdzie były jako subarea, ale zostawiłem w relacji miasta).