Z praktycznego punktu widzenia - co taki komentarz przeszkadza? Przecież w momencie otwarcia drogi się go usuwa.
Podobnie jak do dróg w budowie często dodaje się “nazwę” np. “obwodnica xxx - w budowie do xx.xxxx”. Co w tym złego?
Oj chyba nie.
Ten zapis
nie oznacza, żeby łącznice ciąć w połowie i oznaczać inaczej tylko dlatego, że akurat w tym miejscu stoi jakiś znak.
Ten zapis odnosi się do skomplikowanych węzłów łączących motorway z kilkoma innymi drogami, takich jak np. ten https://www.openstreetmap.org/directions?engine=graphhopper_car&route=52.5622%2C15.5373%3B52.5572%2C15.5251#map=15/52.5612/15.5284
i mówi o tym, żeby nie oznaczać wszystkich łącznic jako “motorway_link”, a tylko te, które bezpośrednio wchodzą albo wychodzą z motorway.
Innymi słowy, jeśli węzeł łączy motorway z drogami A (primary) i B (secondary), to żaden z segmentów pozwalających na przejechanie z drogi A do B i vice versa, nie powinien być motorway_link, tylko primary_link. Z kolei segmenty pozwalające wjechać i wyjechać z motorway powinny być motorway_libk.
Obstawiam, że to wandalizm. Na szybko w telefonie szukałem informacji na temat takich nietypowych ulic w Polsce (raczej media coś o tym by wspominały) i nic nie znalazłem. Na oficjalnej mapie gminy takie ulice tam nie występują https://brodyzarskie.e-mapa.net
Mimo zrozumienia dla emocji związanych z wandalizmami ja bym jednak apelował żeby publicznie nie nawoływać do obcinania komuś kończyn (bo to można czasem trochę zrozumieć jako podżeganie do przestępstwa… )
Choć na naszym forum starajmy się trzymać jakiś fason i nie ulegać tak powszechnemu dziś hejtowi.
P.S.
A bez rąk to można jeszcze całkiem sporo zrobić (i to raczej nie jest fake).
Edit:
Skomentowałem dwa changeset-y (#74621648 + #74600111) tegoż jegomościa - zobaczymy czy będzie jakakolwiek reakcja w następnych dniach.
Jeśli nie - trzeba będzie wszystko zrewertować.
Intepretujesz i to zawężająco. Tymczasem logika tego fragmentu jest prosta - nie dawać motorway_link tam, gdzie ruch nie jest ograniczony tak jak na autostradzie. Nic więcej z niego się nie da wyczytać.
Takie tagowanie nie jest zbyt dobre, bo dajesz do nazwy coś, co nazwą nie jest. Do tego jest specjalny tag end_date. Wiem, że takie tagowanie się pojawia i nikt tego nie poprawia, ale nieraz zdarza mi się poprawiać błędy sprzed wielu lat, więc nie powinno się stosować zasady “nikt nie poprawia=jest dobrze”.
Czemu tego nie naprawiam? Bo naprawiam inne buble - np. wycofywanie błędnych importów hydrantów w Warszawie i drzew na Litwie (zła licencja) i błędnych tagów Wikipedia (zostało z kilka(naście) tysięcy).
A jakiego rodzaju to błędy? Bo swego czasu te rzeczy poprawiałem i miałem wrażenie, że zostało parę przypadków, z którymi nie wiedziałem co zrobić (typu link do środka artykułu).
Jak by ktoś chciał pozwalczać te problemy - niech da znać, to uruchomię w miarę częste i w miarę automatyczne aktualizacje (kod przygotowany, nie jest włączony bo i tak z list ostatnio nikt nie korzystał).
A mnie poniosła ambicja i te tysiące są na skale świata, nawet powoli się ilość zmniejsza.
Linki powyżej generują listy dla Polski, jak ktoś chce to mogę generować listy dla innych miejsc lub w lepszym formacie (jakim?).
Wiki mówi, że dla ciągu pieszo-rowerowego dajemy path.
Myślę, że to nieświadoma zmiana i wynikła z tego, że dla poprzedniej wartości, tj path, iD pokazuje to jako “Ścieżka/droga”, a dla presetu “Ciąg pieszo-rowerowy” daje:
Dzień dobry,
Prośba o uruchomienie drogi S6/S11 na odcinku Koszalin (węzeł Bielice) <> Kołobrzeg <> Kiełpino
Wszystkie odcinki drogi ekspresowej zostały oddane do użytku.
Jakoś rok temu byłem w tym terenie na wycieczce rowerowej. W terenie tych nazw oczywiście nie ma, natomiast ciężko sprawdzić, czy nie występują jako lokalne nazwy używane przez mieszkańców.
W dniu 10.10.2019 zmieniony został bieg rzeki Odry w Raciborzu. W związku z budową zbiornika Racibórz Dolny, (zbiornik suchy basin=detention, w przyszłości zwykły zbiornik wodny) przeniesiony koryto rzeki w docelowe miejsce.
Po zakończeniu budowy zapory czołowej https://www.openstreetmap.org/way/42740811 zostanie zaślepiony. W związku z tym mam ogromną prośbę o uporządkowanie relacji biegnących osią kanału i ich przygotowanie na moment zaślepienia.
Będę wdzięczny gdy któryś z relacyjnych magików uporządkuje ten temat.
Jednocześnie będę wdzięczny gdy ktoś z miejscowych sprawdzi w terenie aktualny przebieg Szlaku Husarii Polskiej, https://www.openstreetmap.org/relation/2999913 - w związku z zakończeniem przekopu, szlak jest nieciągły na odcinku wzdłuż wału Kanału Ulgi na wysokości Raciborza-Płoni.
Część jest już zautomatyzowana i te nie są pokazywane na tej głównej liście. Zrobiłem to dla przypadków gdzie było ich sporo a automat da sobie radę - bo nie trzeba podejmować decyzji.