To ja z innej beczki, jak to zapytanie zmodyfikować, aby na mapie pokazywało tylko granice gminy i dowolny punkt bez centrum administracyjnego? Usunięcie sekcji node nie daje rezultatu.
Np. obrys dowolnej gminy, z zaznaczonym punktem, który nie jest tak jak w tym przypadku punktem wstawienia nazwy gminy a dowolnie wstawionym do bazy punktem o znanym np. numerze teryt.
Innymi słowy chcę uzyskać obrazek na którym obwiedziona kolorem będzie gmina i wskazany przeze mnie punkt - najlepiej bez tego żółtego tła.
Cześć,
od jakiegoś czasu analizuję i uzupełniam braki adresacji OSM względem punktyadresowe.pl na terenie Wielkopolski.
Od strony OSM do tego celu używam prostego zapytania overpass: przykładowy powiat.
Dane wyjściowe są sformatowane jako csv, ale przy końcu danych adresowych overpass dodaje puste wiersze, które nie są adresami.
Pytanie - jak zmienić to zapytanie, aby efektem były tylko adresy, bez pustych wierszy?
Działa wam Overpass Turbo? U mnie nagle przestało działać.
“Błąd Nominatima. Nie można znaleźć obiektu o takiej nazwie: Wrocław”
Zniknął też przycisk “abort” przy przetwarzaniu kwerendy.
Chcę to przerobić na Overpass QL. Znajduje ona brody, które leżą na drogach należących do różnych relacji tras.
W przypadku tras rowerowych wiele z nich jest wątpliwe i dodano je na wyrost celem skompletowania trasy bez sprawdzenia w terenie.