OpenStreetMap jest używany na 3 drukowanych tablicach informacyjnych na terenie warszawskiego Lasu Bielańskiego, jakby kogoś interesowało - link do albumu ze zdjęciami tychże:
https://photos.app.goo.gl/RAZxtXQoXurwsz8Z8
Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosci
Mapminik: rmikke:InPost ju jeden mail olal.
Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Dziękuje za zgłoszenie, rzeczywiście w wyniku błędu dostawcy informacja o pochodzeniu danych nie jest wyświetlana.
Brak informacji został już usunięty z publicznie dostępnego narzędzia Geowidget (przykład: https://geowidget.easypack24.net/examples/basic.html)), zmiana na usługach InPost (strona www i Manager Paczek) zostanie wdrożona podczas najbliższego okienka serwisowego (w przyszłym tygodniu).
Bardzo przepraszam za to niedopatrzenie.
W razie pytań zapraszam do ponownego kontaktu.Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.
Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosci
A to kłamczuchy. W takim razie jeżeli efekt, a raczej jego brak, będzie taki sam, to zaistnieje konieczność obmyślenia kolejnego kroku.
rmikke: Mapminik:Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosciA to kłamczuchy. W takim razie jeżeli efekt, a raczej jego brak, będzie taki sam, to zaistnieje konieczność obmyślenia kolejnego kroku.
Niekoniecznie, bo ja te kroki wolniej i formularz kontaktowy był całkiem niedawno. Dokładniej - dziewiątego września, nawet wspominałem o tym osiem wpisów wcześniej.
Mapminik: rmikke:Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosciA to kłamczuchy. W takim razie jeżeli efekt, a raczej jego brak, będzie taki sam, to zaistnieje konieczność obmyślenia kolejnego kroku.
Niekoniecznie, bo ja te kroki wolniej i formularz kontaktowy był całkiem niedawno. Dokładniej - dziewiątego września, nawet wspominałem o tym osiem wpisów wcześniej.
Encyklopedia kulturowo-historyczna - jak o sobie piszą, wykorzystuje mapy OSM https://timenote.info/pl/. Mają też adres nekropole.info/pl. Jest atrybucja.
Warszawski Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych używa OSM do wyświetlenia inwestycji:
Serwis do namierzania zawodników dzisiejszego maratonu w Poznaniu również korzysta z OSM:
Czy wskazanie źródła tak jak tutaj jest wystarczające? W celu odczytania informacji konieczne jest rozwinięcie menu.
Czy wskazanie źródła tak jak tutaj jest wystarczające? W celu odczytania informacji konieczne jest rozwinięcie menu.
Nie.
“podziękowania powinny pojawić się w rogu mapy”
Poza tym nie może być “© OpenStreetMap, Autor: Marcin Bittel”, bo nie jest to jasne, kto mapę opracował.
Czy wskazanie źródła tak jak tutaj jest wystarczające? W celu odczytania informacji konieczne jest rozwinięcie menu.
“Mapa © OpenStreetMap” jest przede wszystkim błędne, bo to jest mapa z Wikimedii.
Powinno być tam “Dane © autorzy OpenStreetMap” oraz gdzieś podana licencja tych danych, czyli ODbL.
Mapminik:Czy wskazanie źródła tak jak tutaj jest wystarczające? W celu odczytania informacji konieczne jest rozwinięcie menu.
“Mapa © OpenStreetMap” jest przede wszystkim błędne, bo to jest mapa z Wikimedii.
Powinno być tam “Dane © autorzy OpenStreetMap” oraz gdzieś podana licencja tych danych, czyli ODbL.
Hej, jestem autorem strony, trafiłem tutaj poprzez statystki wejść na stronę. Dzięki wielkie, nie zdawałem sobie sprawy, że było niepoprawnie. Poprawiłem i teraz tekst pojawia się zawsze w prawym dolnym rogu, a nie po wejściu w menu. Poza tym, zmieniłem tekst dot. mapy na:
Dane mapy © autorzy OpenStreetMap
A “Autor” doprecyzowałem jako “Autor strony”.
Czy tak jest poprawnie?
Dane mapy © autorzy OpenStreetMap
A “Autor” doprecyzowałem jako “Autor strony”.
Czy tak jest poprawnie?
Zauważ, że Wikimedia też ma swoje wymogi i też jest to atrybucja w prawym dolnym rogu.
Mają nawet przykład: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%22And_Some_Fell_On_Stony_Ground%22_-geograph.org.uk-_184409.jpg#/maplink/0
Co do tekstu dla osm - jest ok, ale link lepiej by kierował do strony https://www.openstreetmap.org/copyright, załatwia to sprawę ODbL.
Ładna wizualizacja przebiegu tras autobusów na Pomorzu:
http://gryf.trasownik.net/mapa.html?kat_route=008_20190901#mapa
Ładna wizualizacja przebiegu tras autobusów na Pomorzu:
http://gryf.trasownik.net/mapa.html?kat_route=008_20190901#mapa
Czy ja wiem… Mocno nieuntuicyjne, a linia 801, przynajmniej w kierunku Kartuz, używa portalu międzyprzestrzennego…
Allegro Lokalnie - podczas dodawania ogłoszenia i podania swojego adresu do odbioru osobistego - dołącza mapkę OSM z atrybucją: © MapTiler © OpenStreetMap contributors
https://allegrolokalnie.pl/oferty/wystaw/ogloszenie
Katalog firm BiznesFinder wykorzystuje OSM bezpośrednio, przykładowy rekord:
https://www.biznesfinder.pl/cendrowice-arkonbud-szymon-drewicz-5709479.html