Mapminik
(Mapminik)
September 13, 2019, 3:01pm
829
Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Dziękuje za zgłoszenie, rzeczywiście w wyniku błędu dostawcy informacja o pochodzeniu danych nie jest wyświetlana.
Brak informacji został już usunięty z publicznie dostępnego narzędzia Geowidget (przykład: https://geowidget.easypack24.net/examples/basic.html) ), zmiana na usługach InPost (strona www i Manager Paczek) zostanie wdrożona podczas najbliższego okienka serwisowego (w przyszłym tygodniu).
Bardzo przepraszam za to niedopatrzenie.
W razie pytań zapraszam do ponownego kontaktu.
Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.
OpenStreetMap jest używany na 3 drukowanych tablicach informacyjnych na terenie warszawskiego Lasu Bielańskiego, jakby kogoś interesowało - link do albumu ze zdjęciami tychże:
https://photos.app.goo.gl/RAZxtXQoXurwsz8Z8
rmikke
(Ryszard Mikke)
September 16, 2019, 6:55am
831
Mapminik:
Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Dziękuje za zgłoszenie, rzeczywiście w wyniku błędu dostawcy informacja o pochodzeniu danych nie jest wyświetlana.
Brak informacji został już usunięty z publicznie dostępnego narzędzia Geowidget (przykład: https://geowidget.easypack24.net/examples/basic.html) ), zmiana na usługach InPost (strona www i Manager Paczek) zostanie wdrożona podczas najbliższego okienka serwisowego (w przyszłym tygodniu).
Bardzo przepraszam za to niedopatrzenie.
W razie pytań zapraszam do ponownego kontaktu.
Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.
Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosci
Mapminik
(Mapminik)
September 16, 2019, 11:41am
832
A to kłamczuchy. W takim razie jeżeli efekt, a raczej jego brak, będzie taki sam, to zaistnieje konieczność obmyślenia kolejnego kroku.
rmikke
(Ryszard Mikke)
September 16, 2019, 11:45am
833
Mapminik:
A to kłamczuchy. W takim razie jeżeli efekt, a raczej jego brak, będzie taki sam, to zaistnieje konieczność obmyślenia kolejnego kroku.
Niekoniecznie, bo ja te kroki wolniej i formularz kontaktowy był całkiem niedawno. Dokładniej - dziewiątego września, nawet wspominałem o tym osiem wpisów wcześniej.
WMietek
September 23, 2019, 5:50am
835
Encyklopedia kulturowo-historyczna - jak o sobie piszą, wykorzystuje mapy OSM https://timenote.info/pl/ . Mają też adres nekropole.info/pl. Jest atrybucja.
rmikke
(Ryszard Mikke)
October 7, 2019, 9:00pm
836
https://codeweek.eu/events , bez atrybucji, posłałem maile, zobaczymy…
Warszawski Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych używa OSM do wyświetlenia inwestycji:
https://zmid.waw.pl/inwestycje-zmid/
Serwis do namierzania zawodników dzisiejszego maratonu w Poznaniu również korzysta z OSM:
http://live.sts-timing.pl/mp2019/person.php?n=6262
Mapminik
(Mapminik)
October 25, 2019, 4:12pm
840
Czy wskazanie źródła tak jak tutaj jest wystarczające? W celu odczytania informacji konieczne jest rozwinięcie menu.
maro21
October 25, 2019, 7:35pm
841
Nie.
“podziękowania powinny pojawić się w rogu mapy”
Poza tym nie może być “© OpenStreetMap, Autor: Marcin Bittel”, bo nie jest to jasne, kto mapę opracował.
maraf24
(maraf)
October 25, 2019, 8:36pm
842
“Mapa © OpenStreetMap” jest przede wszystkim błędne, bo to jest mapa z Wikimedii.
Powinno być tam “Dane © autorzy OpenStreetMap” oraz gdzieś podana licencja tych danych, czyli ODbL.
Hej, jestem autorem strony, trafiłem tutaj poprzez statystki wejść na stronę. Dzięki wielkie, nie zdawałem sobie sprawy, że było niepoprawnie. Poprawiłem i teraz tekst pojawia się zawsze w prawym dolnym rogu, a nie po wejściu w menu. Poza tym, zmieniłem tekst dot. mapy na:
A “Autor” doprecyzowałem jako “Autor strony”.
Czy tak jest poprawnie?
maraf24
(maraf)
October 26, 2019, 9:52pm
844
Zauważ, że Wikimedia też ma swoje wymogi i też jest to atrybucja w prawym dolnym rogu.
Mają nawet przykład: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%22And_Some_Fell_On_Stony_Ground%22_-geograph.org.uk -_184409.jpg#/maplink/0
Co do tekstu dla osm - jest ok, ale link lepiej by kierował do strony https://www.openstreetmap.org/copyright , załatwia to sprawę ODbL.
kocio
(kocio)
November 2, 2019, 12:03pm
845
Mapa salonów meblowych Black Red White:
https://www.brw.pl/siec-sprzedazy/
rmikke
(Ryszard Mikke)
November 19, 2019, 2:47pm
847
Czy ja wiem… Mocno nieuntuicyjne, a linia 801, przynajmniej w kierunku Kartuz, używa portalu międzyprzestrzennego…
Allegro Lokalnie - podczas dodawania ogłoszenia i podania swojego adresu do odbioru osobistego - dołącza mapkę OSM z atrybucją: © MapTiler © OpenStreetMap contributors
https://allegrolokalnie.pl/oferty/wystaw/ogloszenie