Znalezione na Twitterze Operations Working Group: https://overpass-turbo.eu/s/JVD
Czyli śledzenie uzupełniania dróg zaimportowanych z bazy TIGER w stanie Rhode Island o tag surface. Modyfikacja po zadanej dacie, grupowanie wg użytkownika, sumowanie długości.
Przyznam się, że dawno Overpass QL nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Wciąż wiem mało o tym języku
Drobne pytanie w sprawie overpass-turbo, przygotowuje się do warsztatów z pozyskiwania danych właśnie w ten sposób (GiSDay Łódź). Chciałbym w związku z tym zapytać Was o pomysły na ćwiczenia-zagadnienia.
Ja kiedyś strażakom robiłem ćwiczenie w którym mieli sobie pobrać do JOSM gminy z terenu własnego powiatu, we wszystkich uzupełnić populację na podstawie roczników statystycznych GUS i później pobrać to do QGIS i wyświetlić kartogram… Ale teraz chyba populacje są już uzupełnione batchem.
Mam gdzieś moją starą prezentację o Overpass jeśli chcesz mogę jej poszukać. Ogólnie jeśli chodzi o GISDay to z własnego doświadczenia wiem, że nie ma co wchodzić w tematy zaawansowane bo jest tam dużo ludzi bez doświadczenia z OSM. Więc praktyczne ćwiczenia z tego jak się buduje takie zapytania pewnie wystarczy.
Było by super. Dodatkowo poza GiS Day, rozmawiamy na temat warsztatów w Łodzi dla studentów z zakresu edycji i pozyskiwania danych, więc każda pomoc będzie wskazana.
To ja z innej beczki, jak to zapytanie zmodyfikować, aby na mapie pokazywało tylko granice gminy i dowolny punkt bez centrum administracyjnego? Usunięcie sekcji node nie daje rezultatu.
Np. obrys dowolnej gminy, z zaznaczonym punktem, który nie jest tak jak w tym przypadku punktem wstawienia nazwy gminy a dowolnie wstawionym do bazy punktem o znanym np. numerze teryt.
Innymi słowy chcę uzyskać obrazek na którym obwiedziona kolorem będzie gmina i wskazany przeze mnie punkt - najlepiej bez tego żółtego tła.
Cześć,
od jakiegoś czasu analizuję i uzupełniam braki adresacji OSM względem punktyadresowe.pl na terenie Wielkopolski.
Od strony OSM do tego celu używam prostego zapytania overpass: przykładowy powiat.
Dane wyjściowe są sformatowane jako csv, ale przy końcu danych adresowych overpass dodaje puste wiersze, które nie są adresami.
Pytanie - jak zmienić to zapytanie, aby efektem były tylko adresy, bez pustych wierszy?