Jest tak jak piszesz. Pismo zostało wysłane do obu jednostek - do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Przebieg wymienionych dróg trzeba oznaczyć zarówno w mieście jak i na terenie powiatu ziemskiego.
Jako źródło całego zestawu podano Geoportal 2: Orthophotomap (aerial image), jednak nie możliwe jest aby droga rowerowa której budowa zaczęła się w tym roku była tam widoczna, gdyż zdjęcia pochodzą z 2017 roku.
Droga rowerowa jest w budowie, nie została jeszcze otwarta, powinna byc otagowana h=construction i construction=cycleway.
Na ulicy Gajowej jest kontrapas rowerowy (przykład nr M3a z https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Rowery) i był oznaczony z wykorzystaniem dolnego przykładu, natomiast tomaszko90 dodał bicycle=destination (bez uzasadnienia w terenie), usunął lit=yes (droga jest bez wątpliwości oświetlona, widać to na ortofotomapie geopozu).
Ze zdjęć geoportalu z 2017 roku nie wynika geometria miejsc postojowych przebudowanych z budową drogi rowerowej (która jeszcze się nie ukończyła) https://www.openstreetmap.org/way/337013516
Ze względu na brak danych o geometrii budowanej ddr uważam że powinna ona (do czasu pojawienia się nowej ortofotomapy) być otagowana jako h=path, segregated=yes, bicycle=designated, foot=designated w miejscu obecnego chodnika.
Prosiłbym autora zmian o odniesienie się do moich uwag, w przeciwnym razie jestem skłonny wycofać zmiany.
W takim razie można wycofać edycję, choć najlepiej napisac o co chodzi zamiast linka (unikania klikanie nieznaych linków jest dość dobrym poysłem, nie każdy zna forum lub zasady budowy URLi).
W przypadku ponownych zniszczeń i braku reakcji można poprosić o blokadę przez DWG.
Czołem po wakacjach! Wszyscy już się pewnie rozkręcili na dobre a więc czas na kolejne poznańskie mapowanie.
Co powiecie na sobotę 12 października?
Miejsce prawdopodobnie to samo co ostatnio ale to jeszcze potwierdzę.
Rezerwujcie czas!
Potwierdzam miejsce: Poznań, ul. Obozowa 5, sala w parafii Ewangelickiej 12.10.2019https://www.openstreetmap.org/way/164866598
Proponuję zacząć o 11.00 ale jeżeli Wam odpowiada inna godzina dajcie znać.
Hej, przypominam o jutrzejszym poznańskim Mapping Party - ul. Obozowa 5, Poznań
Zapraszamy wszystkich, zdecydowanych i niezdecydowanych. Tych drugich szczególnie
Miło mi poinformować, że po ponad roku starań skończyłem mapowanie wszystkich poznańskich ścieżek rowerowych (wydzielonych z chodników dróg dla rowerów) wybudowanych do kwietnia 2018 (najnowszy dostępny podkład z Geopozu). Początkowo planowałem też zmapowanie pasów rowerowych w jezdniach, ale zrezygnowałem, bo o ile zmapowanie tych pierwszych jest widoczne na mapie głównej - co prawda bez rozróżnienia od zwykłego chodnika, ale zawsze - to pasy rowerowe na ulicy wyświetlałyby się tylko na naszej prowizorycznej wizualizacji area:highway, co jest wg mnie nie warte zachodu.
W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych, zmapowałem wreszcie cmentarz Junikowo do którego przymierzałem się każdego października chyba już od 5 lat, ale potem zawsze coś mi wypadało albo zapominałem, po czym stwierdzałem, że zrobię to przed następnym 1.11. ^^
Dodałem wszystkie chodniki oraz kosze na śmieci i pompy z wodą, o ile jakichś zasłoniętych drzewami nie pominąłem. Następnie dodałem wydeptane szersze ścieżki oraz ścieżki łamiące regularność poszczególnych sektorów. Jeśli ktoś ma czas i chęci proszę o dorysowanie jeszcze właśnie tych regularnych ścieżek jak np. w tej części:
Wizualizacja Wojtasa jest super ale nie jest automatycznie aktualizowana. Zwykle po większych zmianach wysyłam mu prośbę o aktualizację danych. Na bieżąco podgląd dróg i ścieżek rowerowych podziwiam na stronie Bicycle tags on OSM - tutaj po aktualizacji danych w OSM po kilku minutach można zweryfikować rezultaty.