No to dodałem.
EDIT: Oraz pchnąłem im formularzem kontaktowym to samo, co w grudniu mailem wysłałem.
No to dodałem.
EDIT: Oraz pchnąłem im formularzem kontaktowym to samo, co w grudniu mailem wysłałem.
Skoro był już podawany wcześniej portal e-Turysta (https://mapy.e-turysta.pl/#map=7/19.3698/52.0974), to warto również dodać inny podobny, również bezpośrednio wykorzystujący OSM:
https://www.fajnewczasy.pl/mapa
OSM wykorzystuje też do wskazywania punktów sprzedaży sieć telefonii a2mobile:
https://punkty.a2mobile.pl/map
PAP wykorzystał OSM przy zobrazowaniu miejsca na Centralny Port Komunikacyjny: https://n-5-8.dcs.redcdn.pl/file/o2/tvn/web-content/m/orig/p1/i/44968aece94f667e4095002d140b5896/743f226d-b8c7-4ffa-b5ce-56aa7edb9ac8.png
Mapminik:Wysłałem do InPostu i Ministerstwa Cyfryzacji odpowiednie notki. Ciekawe czy poprawią.
InPost ju jeden mail olal.
Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Dziękuje za zgłoszenie, rzeczywiście w wyniku błędu dostawcy informacja o pochodzeniu danych nie jest wyświetlana.
Brak informacji został już usunięty z publicznie dostępnego narzędzia Geowidget (przykład: https://geowidget.easypack24.net/examples/basic.html)), zmiana na usługach InPost (strona www i Manager Paczek) zostanie wdrożona podczas najbliższego okienka serwisowego (w przyszłym tygodniu).
Bardzo przepraszam za to niedopatrzenie.
W razie pytań zapraszam do ponownego kontaktu.
Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.
OpenStreetMap jest używany na 3 drukowanych tablicach informacyjnych na terenie warszawskiego Lasu Bielańskiego, jakby kogoś interesowało - link do albumu ze zdjęciami tychże:
https://photos.app.goo.gl/RAZxtXQoXurwsz8Z8
rmikke: Mapminik:Wysłałem do InPostu i Ministerstwa Cyfryzacji odpowiednie notki. Ciekawe czy poprawią.
InPost ju jeden mail olal.
Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Dziękuje za zgłoszenie, rzeczywiście w wyniku błędu dostawcy informacja o pochodzeniu danych nie jest wyświetlana.
Brak informacji został już usunięty z publicznie dostępnego narzędzia Geowidget (przykład: https://geowidget.easypack24.net/examples/basic.html)), zmiana na usługach InPost (strona www i Manager Paczek) zostanie wdrożona podczas najbliższego okienka serwisowego (w przyszłym tygodniu).
Bardzo przepraszam za to niedopatrzenie.
W razie pytań zapraszam do ponownego kontaktu.Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.
Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosci
Mapminik: rmikke:InPost ju jeden mail olal.
Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Dziękuje za zgłoszenie, rzeczywiście w wyniku błędu dostawcy informacja o pochodzeniu danych nie jest wyświetlana.
Brak informacji został już usunięty z publicznie dostępnego narzędzia Geowidget (przykład: https://geowidget.easypack24.net/examples/basic.html)), zmiana na usługach InPost (strona www i Manager Paczek) zostanie wdrożona podczas najbliższego okienka serwisowego (w przyszłym tygodniu).
Bardzo przepraszam za to niedopatrzenie.
W razie pytań zapraszam do ponownego kontaktu.Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.
Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosci
A to kłamczuchy. W takim razie jeżeli efekt, a raczej jego brak, będzie taki sam, to zaistnieje konieczność obmyślenia kolejnego kroku.
rmikke: Mapminik:Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosciA to kłamczuchy. W takim razie jeżeli efekt, a raczej jego brak, będzie taki sam, to zaistnieje konieczność obmyślenia kolejnego kroku.
Niekoniecznie, bo ja te kroki wolniej i formularz kontaktowy był całkiem niedawno. Dokładniej - dziewiątego września, nawet wspominałem o tym osiem wpisów wcześniej.
Mapminik: rmikke:Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosciA to kłamczuchy. W takim razie jeżeli efekt, a raczej jego brak, będzie taki sam, to zaistnieje konieczność obmyślenia kolejnego kroku.
Niekoniecznie, bo ja te kroki wolniej i formularz kontaktowy był całkiem niedawno. Dokładniej - dziewiątego września, nawet wspominałem o tym osiem wpisów wcześniej.
Encyklopedia kulturowo-historyczna - jak o sobie piszą, wykorzystuje mapy OSM https://timenote.info/pl/. Mają też adres nekropole.info/pl. Jest atrybucja.
Warszawski Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych używa OSM do wyświetlenia inwestycji:
Serwis do namierzania zawodników dzisiejszego maratonu w Poznaniu również korzysta z OSM:
Czy wskazanie źródła tak jak tutaj jest wystarczające? W celu odczytania informacji konieczne jest rozwinięcie menu.
Czy wskazanie źródła tak jak tutaj jest wystarczające? W celu odczytania informacji konieczne jest rozwinięcie menu.
Nie.
“podziękowania powinny pojawić się w rogu mapy”
Poza tym nie może być “© OpenStreetMap, Autor: Marcin Bittel”, bo nie jest to jasne, kto mapę opracował.
Czy wskazanie źródła tak jak tutaj jest wystarczające? W celu odczytania informacji konieczne jest rozwinięcie menu.
“Mapa © OpenStreetMap” jest przede wszystkim błędne, bo to jest mapa z Wikimedii.
Powinno być tam “Dane © autorzy OpenStreetMap” oraz gdzieś podana licencja tych danych, czyli ODbL.
Mapminik:Czy wskazanie źródła tak jak tutaj jest wystarczające? W celu odczytania informacji konieczne jest rozwinięcie menu.
“Mapa © OpenStreetMap” jest przede wszystkim błędne, bo to jest mapa z Wikimedii.
Powinno być tam “Dane © autorzy OpenStreetMap” oraz gdzieś podana licencja tych danych, czyli ODbL.
Hej, jestem autorem strony, trafiłem tutaj poprzez statystki wejść na stronę. Dzięki wielkie, nie zdawałem sobie sprawy, że było niepoprawnie. Poprawiłem i teraz tekst pojawia się zawsze w prawym dolnym rogu, a nie po wejściu w menu. Poza tym, zmieniłem tekst dot. mapy na:
Dane mapy © autorzy OpenStreetMap
A “Autor” doprecyzowałem jako “Autor strony”.
Czy tak jest poprawnie?
Dane mapy © autorzy OpenStreetMap
A “Autor” doprecyzowałem jako “Autor strony”.
Czy tak jest poprawnie?
Zauważ, że Wikimedia też ma swoje wymogi i też jest to atrybucja w prawym dolnym rogu.
Mają nawet przykład: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%22And_Some_Fell_On_Stony_Ground%22_-geograph.org.uk-_184409.jpg#/maplink/0
Co do tekstu dla osm - jest ok, ale link lepiej by kierował do strony https://www.openstreetmap.org/copyright, załatwia to sprawę ODbL.