Wysłałem do InPostu i Ministerstwa Cyfryzacji odpowiednie notki. Ciekawe czy poprawią.
InPost ju jeden mail olal.
Czyli problem wszystkich “darmowych” danych, że w umysłach ludzi albo coś ma “wszelkie prawa zastrzeżone”, albo traktują to już jako domenę publiczną i nawet nie dadzą rady podać źródła? Czy zdarza się w polskim OSM by ktoś próbował “siłowo” narzucić przestrzeganie warunków licencji?
rmikke: Mapminik:Wysłałem do InPostu i Ministerstwa Cyfryzacji odpowiednie notki. Ciekawe czy poprawią.
InPost ju jeden mail olal.
Czyli problem wszystkich “darmowych” danych, że w umysłach ludzi albo coś ma “wszelkie prawa zastrzeżone”, albo traktują to już jako domenę publiczną i nawet nie dadzą rady podać źródła? Czy zdarza się w polskim OSM by ktoś próbował “siłowo” narzucić przestrzeganie warunków licencji?
Siłowo to nie wiem, ale celnicy u siebie poprawili po mailu, więc czasem się da.
Z siłowym narzucaniem jest ten problem, że zwykle kafelki nie są ciągnięte bezpośrednio z OSM, więc nie bardzo mamy możliwość zablokować.
W przypadku polskich stron bardziej liczę na lokalne rozwiązanie:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=761745#p761745
Można ich dopisać do tabelki na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution
A wiesz może co dokładnie oznaczają kolumny “License ok” i “Authors ok”?
maraf24:Można ich dopisać do tabelki na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution
A wiesz może co dokładnie oznaczają kolumny “License ok” i “Authors ok”?
Idealna atrybucja powinna zawierać informację o autorach mapy - “OpenStreetMap Contributors” oraz licencji, na jakiej dane są udostępnione - ODbL. Sądzę więc, że tego dotyczą te kolumny.
rmikke: maraf24:Można ich dopisać do tabelki na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution
A wiesz może co dokładnie oznaczają kolumny “License ok” i “Authors ok”?
Idealna atrybucja powinna zawierać informację o autorach mapy - “OpenStreetMap Contributors” oraz licencji, na jakiej dane są udostępnione - ODbL. Sądzę więc, że tego dotyczą te kolumny.
No to dodałem.
EDIT: Oraz pchnąłem im formularzem kontaktowym to samo, co w grudniu mailem wysłałem.
Skoro był już podawany wcześniej portal e-Turysta (https://mapy.e-turysta.pl/#map=7/19.3698/52.0974), to warto również dodać inny podobny, również bezpośrednio wykorzystujący OSM:
https://www.fajnewczasy.pl/mapa
OSM wykorzystuje też do wskazywania punktów sprzedaży sieć telefonii a2mobile:
https://punkty.a2mobile.pl/map
PAP wykorzystał OSM przy zobrazowaniu miejsca na Centralny Port Komunikacyjny: https://n-5-8.dcs.redcdn.pl/file/o2/tvn/web-content/m/orig/p1/i/44968aece94f667e4095002d140b5896/743f226d-b8c7-4ffa-b5ce-56aa7edb9ac8.png
Mapminik:Wysłałem do InPostu i Ministerstwa Cyfryzacji odpowiednie notki. Ciekawe czy poprawią.
InPost ju jeden mail olal.
Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Dziękuje za zgłoszenie, rzeczywiście w wyniku błędu dostawcy informacja o pochodzeniu danych nie jest wyświetlana.
Brak informacji został już usunięty z publicznie dostępnego narzędzia Geowidget (przykład: https://geowidget.easypack24.net/examples/basic.html)), zmiana na usługach InPost (strona www i Manager Paczek) zostanie wdrożona podczas najbliższego okienka serwisowego (w przyszłym tygodniu).
Bardzo przepraszam za to niedopatrzenie.
W razie pytań zapraszam do ponownego kontaktu.
Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.
OpenStreetMap jest używany na 3 drukowanych tablicach informacyjnych na terenie warszawskiego Lasu Bielańskiego, jakby kogoś interesowało - link do albumu ze zdjęciami tychże:
https://photos.app.goo.gl/RAZxtXQoXurwsz8Z8
rmikke: Mapminik:Wysłałem do InPostu i Ministerstwa Cyfryzacji odpowiednie notki. Ciekawe czy poprawią.
InPost ju jeden mail olal.
Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Dziękuje za zgłoszenie, rzeczywiście w wyniku błędu dostawcy informacja o pochodzeniu danych nie jest wyświetlana.
Brak informacji został już usunięty z publicznie dostępnego narzędzia Geowidget (przykład: https://geowidget.easypack24.net/examples/basic.html)), zmiana na usługach InPost (strona www i Manager Paczek) zostanie wdrożona podczas najbliższego okienka serwisowego (w przyszłym tygodniu).
Bardzo przepraszam za to niedopatrzenie.
W razie pytań zapraszam do ponownego kontaktu.Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.
Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosci
Mapminik: rmikke:InPost ju jeden mail olal.
Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Dziękuje za zgłoszenie, rzeczywiście w wyniku błędu dostawcy informacja o pochodzeniu danych nie jest wyświetlana.
Brak informacji został już usunięty z publicznie dostępnego narzędzia Geowidget (przykład: https://geowidget.easypack24.net/examples/basic.html)), zmiana na usługach InPost (strona www i Manager Paczek) zostanie wdrożona podczas najbliższego okienka serwisowego (w przyszłym tygodniu).
Bardzo przepraszam za to niedopatrzenie.
W razie pytań zapraszam do ponownego kontaktu.Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.
Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosci
A to kłamczuchy. W takim razie jeżeli efekt, a raczej jego brak, będzie taki sam, to zaistnieje konieczność obmyślenia kolejnego kroku.
rmikke: Mapminik:Oryginalnie wiadomość wysłałem na webmaster@inpost.pl, ale gdy po ponad tygodniu nie otrzymałem odpowiedzi, zadzwoniłem, a potem wysłałem kopię wiadomości przez formularz kontaktowy ze strony. Dzisiaj dostałem taką wiadomość:
Jak widać upór nawet na granicy namolności pomaga.Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosciA to kłamczuchy. W takim razie jeżeli efekt, a raczej jego brak, będzie taki sam, to zaistnieje konieczność obmyślenia kolejnego kroku.
Niekoniecznie, bo ja te kroki wolniej i formularz kontaktowy był całkiem niedawno. Dokładniej - dziewiątego września, nawet wspominałem o tym osiem wpisów wcześniej.
Mapminik: rmikke:Też dostałem podobną odpowiedź po wysłaniu na formularz kontaktowy.
Widzę że obaj wykonaliśmy dokładnie te same kroki w tej samej kolejnosciA to kłamczuchy. W takim razie jeżeli efekt, a raczej jego brak, będzie taki sam, to zaistnieje konieczność obmyślenia kolejnego kroku.
Niekoniecznie, bo ja te kroki wolniej i formularz kontaktowy był całkiem niedawno. Dokładniej - dziewiątego września, nawet wspominałem o tym osiem wpisów wcześniej.
Encyklopedia kulturowo-historyczna - jak o sobie piszą, wykorzystuje mapy OSM https://timenote.info/pl/. Mają też adres nekropole.info/pl. Jest atrybucja.