Nie wiem nic o żadnych filtrach. Pojęcia nie mam co włączyć/wyłączyć, żeby zaczęło działać normalnie. Zeby nie być gołosłownym - oto efekt zapisany na filmiku w animowanym GIF-ie [link]
Już wiem, co było nie tak: w oknach stylów rysowania zaznaczony był również styl “Mapnik (true)” przez co nie pokazywało w ogóle linii rysowania od punktu węzła. Wyłączyłem go i już widać linie podczas rysowania.
Jeśli ktoś jest zainteresowany jak JOSM radzi sobie ze zmianami licencji JDK przez Oracle, to tu jest opis problemu i plany przesiadki na AdoptOpenJDK:
Cześć!
Czy zna ktoś sposób lub wtyczkę, by JOSM pokazał mi koordynaty danego punktu w formacie MGRS?
(MGRS to format, gdzie zapis wygląda przykładowo tak: 34UEB8682293237; nie mylić z z UTM)
Czy ktoś wie jak skutecznie włączyć podkład map TOPO z geoportalu ? Ani wms ani wmts nie udaje się uruchomić - wyskakuje błąd, gdy wstawiam adres z geoportalu. “Podmianka” z ORTO na TOPO w adresie działającej usłudze ortofotmapy, która kiedyś dawała pożądany rezultat, teraz też wywala błąd.
Potrzebuję wyrysować leśne drogi w okolicach Szprotawy, wzdłuż których rozmieszczone są skrytki z geocachingu. Bazując tylko na działającym ISOK-u, nie jestem w stanie miejscami odróżnić dróg/ścieżek od cieków wodnych
Podkład TOPO jest stary i w porównaniu z ISOK niedokładny. Geoportal ma też podkład z ciekami, on jest lepszy choć też stary.
A najlepiej skorzystać jest ze śladów gps.
A jak świeża jest ta informacja? Bo po zeszłorocznej bodaj awanturze, że Strava pięknie pokazuje amerykańskie bazy w krajach muzułmańskich, to się IMHO przestało nadawać do użytku.
To wyrażę to jaśniej: do rysowania ścieżek/dróg ten podkład się nie nadaje. Posłużyć się można podkładem z ciekami, który wraz z ISOK pozwoli na odróżnienie ich od dróg.
A jeśli ścieżki nie widać na ISOK, orto i brak śladu gps to ja nie widzę podstaw do wykonania edycji w osm.
Okazuje się, że ten podkład nie otwiera się dla miejscowości z gminy Nowa Sarzyna, województwo podkarpackie, powiat leżajski. Inne - bez problemów. Możecie zobaczyć, czy u was jest tak samo?
Na tym też jest tak samo. Najlepiej to widać, jak się pobierze do edycji sąsiednie miejscowości z różnych gmin - np. Łowisko (powiat rzeszowski, gmina Kamień) i Wola Zarczycka - powiat leżajski gmina Nowa Sarzyna. W jednej miejscowości budynki są a w drugiej nie ma. Wygląda na to, że z jakichś powodów tych danych po prostu nie ma.
Zaciekawiło mnie tylko to, że budynki z gminy Nowa Sarzyna były, ale znikły gdzieś przed tygodniem. Zauważyłem to, bo akurat nanosiłem budynki w Woli Zarczyckiej no i na razie nie skończyłem - dane znikły Wolę poczekać na dokładne dane niż kontynuować z oftofotomapy, bo jednak zdjęcia mogą być bardzo mylące.