Pytania początkujących

Dzięki za potwierdzenie.

Czy ktoś wie z którego roku i miesiąca pochodzą zdjęcia z podkładu Geoportalu?

Zależy od miejsca, gdzieś tu jest wątek, na którym były publikowane mapki to obrazujące.

Czy niestrzeżone przejście przez tory ze “slalomem” można oznaczyć zygzakowatym chodnikiem + barrier=cycle_barrier? Zastosowałem i jedno i drugie, nie wiem czy tak można czy może lepiej wyprostować ten chodnik?
Screen z JOSMa:

Zygzak jest ok - tak nie da się iść na wprost.

To mi wygląda na problem dotyczący programu. Tutaj zajmujemy się tworzeniem map i nie mamy dokładnej wiedzy na temat każdego programu wykorzystującego OSM.

Mówiąc inaczej, Magic Earth ma swoje własne wsparcie techniczne.
Na stronie Google Play (i w aplikacji Sklep Play) masz informację o wsparciu, na dole: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.generalmagic.magicearth
Ich e-mail to support@magicearth.com

Choć model telefonu dość stary i nie dziwię się, że może nie podołać zadaniu.

Możesz jeszcze spróbować wejść w ustawienia i tam masz “Dane komórkowe” - jak w to wejdziesz to wyłącz “Użyj mobilnego dostępu do internetu”.
Poza tym zalecam bardzo ściągnięcie map offline określonego obszaru - bo jak nie masz neta i tych map to niestety program Ci ich nie wyczaruje.

https://www.openstreetmap.org/note/1892365
Czy zbiornik taki to water=lake czy może water=reservoir?

water=pond

Kojarzy ktoś, jak się oznacza sklep z aparatami słuchowymi? Bo wiki i taginfo nie pokazują nic z tego, co udało mi się wymyśleć…

EDIT: a nie, jest, tylko taginfo widzi “h” daleko od “H”. shop=hearing_aids

Zakaz ruchu z tabliczką “nie dotyczy służb miejskich”. Jak to oznaczyć? Tylko nie mówcie, że *psv=**, bo to co innego.

To “private”, a jeśli chciałbyś precyzyjniej, to trzeba by wymyśleć nową wartość dla access.

No to wtedy też foot=yes i w sumie można by niemal dać po prostu highway=pedestrian. Zresztą popatrzyłem na drogi, które niewątpliwie kwalifikują się pod ten ostatni tag jak Chmielna czy Mostowa w Warszawie, i są one właśnie oznaczone zakazem ruchu z tabliczką, na której jest lista wyjątków zaczynająca się od służb miejskich. Mostowa, jak i niektóre inne ulice na Starym i Nowym Mieście, ma ciekawe access=designated, co nawet łatwo zrozumieć zgodnie z intencjami autora, ale chyba nie jest zgodne z udokumentowanym znaczeniem tej wartości tagu. W zasadzie zgadzam się jednak z autorem, że “access=no [czy też private - przyp. R] jest zbyt restrykcyjne i nadaje się np. do oznaczania dróg na poligonie, a nie do ulic w mieście” i dlatego szukam, jak tego rozwiązania uniknąć.

Ja się staram dawać pedestrian tylko tam, gdzie albo samochody fizycznie wjechać nie mogą albo gdzie jest widoczne zezwolenie dla pieszych do poruszania się po jezdni, czyli znak strefy zamieszkania (edit: przy obecnym znaku B-1 - zakaz ruchu)

Stosowanie pedestrian w strefie zamieszkania wyklucza możliwość nawigacji samochodowej w tak oznaczonym terenie.

Zakładam, że chodziło o użycie pedestrian, kiedy jest zarówno znak strefy zamieszkania, jak i zakaz ruchu? Z tym się zgadzam. Ale ocywiście ani Chmielna, ani na przykład Piotrkowska w Łodzi nie są tak oznaczone, a niewątpliwie zasługują na pedestrian (czy to oznacza, że piesi powinni iść na Chmielnej lewą stroną drogi?).

Oczywiście; w moim “gdzie jest widoczne zezwolenie dla pieszych do poruszania się po jezdni, czyli znak strefy zamieszkania.” chodziło o strefę zamieszkania w połączeniu ze znakiem B-1.

Przeczytałem wiki po polsku i po angielsku i dalej ni cholery nie rozumiem, na czym polega różnica mędzy covered=arcade, a covered=colonnade. Zajrzałem nawet do wersji rosyjskiej, ale tam w ogóle o tym nie piszą.

arcade ma łuki, a colonnade coś innego. :slight_smile: