In ieder geval, het gaat wel schelen. Aan de andere kant, ik was koud klaar met knooppuntnet Veghel toen er tientallen fouten verschenen veroorzaakt door een ID-mapper. Zelfde met de E9 in Frankrijk, afgelopen weekeinde.
Wat wil je dan als default invullen? Ik lees dat de doorrijhoogte op snelwegen 5,6 meter is.
Persoonlijk zou ik alleen de beperkingen (=risico) mappen (indien de vrije hoogte kleiner is dan 4,2 m). Enige default waarde die je bij de rest kunt zetten is “doorrijhoogte >4,2m”.
Even over het doorknippen.
Dat gaat nog steeds mis. Maak je geen illusies.
Vanmorgen een knooppuntroute in de NOP flink verstoord en nu een route bij Sittard
Dus nee, ook met de nieuwste versie van ID en ook JOSM gaat het niet goed.
Ik denk dat het te maken heeft met wat de editor op dat moment “binnen” heeft. Wat hij niet (volledig) heeft, kan hij ook niet (volledig) repareren. Bij ID is dat best weinig, als je naar de geografische lengte van de meeste routes kijkt. Bij JOSM kan je veel meer/alleshebben, maar je moet daar dan wel zelf voor zorgen.
Het zou wel goed zijn als we hier nog s met ID over zouden kunnen sparren. Dan moeten we wel herhaalbare voorbeelden hebben.
Een voertuig van 3,8 meter? Goed, die kan er onderdoor.
Een voertuig van 4,5 meter? Die weet nog altijd niet of hij er wel of niet onderdoor kan.
Het enige is dat je zeker weet dat je met voertuigen lager dan 4,2 meter er zeker onderdoor kan, maar je weet niet of je met voertuigen hoger dan 4,2 meter er onderdoor kan.
Wat kan een router met deze informatie? Die moet beslissen of een voertuig van 4,5 meter wel of niet past bij een hoogte van 4,2 meter. Als je zegt “past niet”, dan heb je hele slechte informatie toegevoegd, want misschien past het wel. Als je zegt “past wel”, dan heeft > 4,2m geen toegevoegde waarde.
Een router kan voor dat voertuig hoger dan 4,2 meter dus niets doen, of je moet als default strategie invoeren dat je er dan niet onderdoor kan. En dat is onjuist.
Bijgevolg maakt het niet uit of je geen hoogteinformatie zet of >4,2m.
Dus ga dit alsjeblieft niet zo taggen. Het is onzin.
Geen idee of het dezelfde mapper is onder een ander account. Grote schade door onbedoelde verschuivingen. Schuiven met de kaart in editmodus met editot iD.
De hoogte wordt overigens als maxheight=default ingevuld.
Ik heb gemerkt dat het inladen van een (klein) stuk weg in JOSM niet altijd alle relaties meeneemt.
Als je hierop bedacht bent, dan valt het makkelijk op te lossen door bijvoorbeeld een groter gebied in te laden. Voor snelwegen kun je ook de relaties krijgen door één van de grotere busstations in de omgeving in te laden.
Hoi E de Wit,
Bedankt voor het antwoord!
Ik sta in contact met de mappers, en met deze input kunnen we wat! waarvoor dank!
Ik vraag hen over te stappen op JOSM, om op basis daarvan te werken.
Uiteraard willen we met zn allen naar een zo goed mogelijke kaart toewerken, zonder fouten!
Mochten er nog zaken foutlopen hoor ik het bijgevolg graag, we doen van onze kant ons best echter om het feilloos te laten verlopen nu
Dat helpt zeker, maar de langere wandel- en fietsroutes worden toch nog steeds vaak gemist. JOSM kan alleen maar bijwerken wat-ie gedownload heeft, maar dat is meestal meer dan wat ID heeft. Het is in JOSM wel veel makkelijker om extra gebied erbij te pakken bv door de relaties die aan een wegdeel zitten gewoon te openen en het knopje “alle leden ophalen” te klikken.
In JOSM als je een stuk weg gaat bewerken (verlengen, knippen, rondsluiten, “rechttrekken”) is het zaak om te kijken in welke relaties die way zit, en die dan allemaal open te klikken en bij voorkeur ook alle leden op te halen. Daarna pas de bewerking doen en dan al die relaties bijwerken met het bijwerkknopje.
De meeste zijn dan klaar, maar sommige niet, en die moet je dan handmatig goed maken en weer opslaan.
Gedoe? Zeker, maar het voorkomt nog veel meer gedoe waar ook anderen last van hebben.
Ook daar is weer mijn opmerking op van toepassing: het heeft geen toegevoegde waarde. Een voertuig dat 5 meter hoog is weet dan nog altijd niet of hij wel of niet onder het object door kan. Een router zal zeggen dat hij dat niet kan want die zal 4,2m (of wat het maximum voor Nederland is) kiezen, maar de praktijk kan anders zijn.
Default = wettelijk geldende hoogtebeperking voor dat land imo.
Het lijkt me dus zaak dat die router (of alternatieven) default omzet naar 4.2 voor NL - wat beter is dan geen tag, dan kan de router uberhaupt niets gaan omzetten en in rekening nemen…
Nee, want geen bord betekent niet dat de doorrijhoogte “maar” 4,2 meter is. Dat kan ook betekenen dat die 5 meter is. Dus het heeft geen enkele informatie, behalve dan misschien dat er zich een object boven de weg bevind.
Een router moet dus ook weer de keuze maken, doe ik er niets mee of zet ik er een (waarschijnlijk onterechte) maximum doorrijhoogte van 4,2 meter op.
Hoi Maarten,
afgaand op de discussie hiervoor (zie vorige posts) durf ik stellen dat, indien de hoogte hoger is dan 4.2m het L01-verkeersbord dient geplaatst te worden.
Groet,
B.
Ik zie dat er ook op autosnelwegen en autowegen geknipt wordt rond het viaduct, zoals hier en hier.
Aangezien je niet mag keren en stoppen op auto(snel)wegen, geldt de hoogterestrictie volgens mij tussen de vorige en volgende uitwisselingsmogelijkheden en niet alleen onder het viaduct. Knippen is dan onnodig.