Drobna aktualizacja. Cały czas czekamy na dane z rejestru. Problemem jest ich spójność po stronie CRFOP, jak zapewnie się domyślacie się baza nie jest najmniejsza i trochę to potrwa. Na dziś mamy wyznaczony termin na około połowę Lipca.
Jak to się mówi trzeba być cierpliwym. Dane są dostępne pod adresem Rejest - Meta Dane. Dostepne są w pliku SHP. Proponuje wstrzymać się z dodawaniem do OSM, i omówić sposób tagowania by był jednolity i czytelny. Jest także szansa na bota, który będzie monitorował zmiany w rejestrze i informował o nich.
Dacie radę przygotować szablon?
Zapraszam do dyskusji. (Niestety ja niepodyskutuje bo przez najblizsze 2 tyg. jestem na cyfrowym odwyku)
Dane z jedngo województwa (Podkarpackie) jako próbka: arkusz google z danymi
Dzisiaj postaram się dodać tagi po południu, propozycje i uwagi tutaj, szczególnie do innych form miż drzewa, no i jeszcze kto chętny do weryfikacji danych? Szykuje sie duże map party przy ekranie
Jakby jeszcze w arkuszu były współrzędne w formacie WGS84 można by łatwo zaimportować dane przy użyciu Level0.
Orginalne dane są dostępne w pliku shp oczywiście w wgs84 na stronie CRFOP, próbka jest po to by dobrze dobrać klucze i wartości raczej imoport poleci, ale trzeba najpierw dobrze obrobić dane
Tutaj plik z podpiętymi kluczami i wartościami do sprawdzenia:
Arkusz google
Czekam na uwagii.
Myślę, że trzeba będzie wrzucać dla każdego klucza natural osobno.
no i jeszcze uwagii:
1.Numery gid i inspire muszą być dopisane w celach identyfikacji
2. co z nazwami drzew w objekcie - patrz Uroczysko Barcice? na to nie mam pomysłu.
To podlaskie.
Z podkarpackim byłoby trudno, bo tam już jest kilka tysięcy obiektów wprowadzonych.
Może po prostu=> description=“rośnie w Uroczysku Barcice” ?
oczywiście podlaskie tzw. literówka, na pierwszy ogień bo mamy najmniej pracy, ale trzeba będzie się zastanowić co z tymi gdzie już jest sporo obiektów naniesionych
Dane dla Podlaskiego są przygotowane i czekają na sprawdzenie. Wyfiltrowałem te pomniki które już są w OSM - szt. 1 reszta powinna zostać zassana jak tylko koledzy i koleżanki posprawdzają
Jak ktoś chetny do ekipy sprawdzającej to zapraszam (github)
Przypominam o https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Import/Guidelines (nie jest to opcjonalne, nawet jeśli część wymogów jest lub zdaje się bez sensu)
Link?
Proponowałeś pomoc to trzymam za słowo.
na githubie pokaże się nowy katalog - Opolskie, możemy z tym popracować.
Powinienem dziś wstępnie obrobić dane z Opolskiego, ale dopiero póżnym wieczorem. Dam znać co i jak.
Dane z opolskiego znalazły się w OSM. Musiałem także poprawić podlaskie, bo w trakcie pracy kilka błędów sie pojawiło. Ale z każdym województwem idzie lepiej
A naprawdę chcemy wrzucać w pole name np. *„Ireny Zajączkiewicz Dudkowej” *dla 40 drzew ?
Ja wiem, że w bazie CRFOP stoi Nazwa: Ireny Zajączkiewicz Dudkowej, ale to chyba nie jest tożsame z OSM-owym rozumieniem name ?
Zaraz, a co z https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Import/Guidelines ?
I dlaczego w https://www.openstreetmap.org/changeset/74088475 nie ma żadnego odniesienia do tego wątku ani do linku z opisem importu?
I to jest przykład problemu, który się omawia przed dokonaniem importu.
Co proponujesz? Jak temat ugryżć?
Szkoda tylko, że teraz, a nie np. tydzień temu.
Panowie Drodzy!
Wątek jest tutaj od kilku ładnych miesięcy. Zapraszam wszytkich do pomocy w tym ugryzienia tematu z wiki - zapraszałem Mateusza do pomocy zero odpowiedzi. Pomoc mile widziana, samemu trudno ogarnąć tyle spraw na raz.