Prośby o zmapowanie/poprawę

To warto by wiedzieć, co tam jest planowane, nowe tory? Droga dla rowerów? Szlak widokowy? Masaj?

Nie słyszałem o żadnych planach. Trasa prowadzi do jednostki wojskowej, w miejscu gdzie odchodziła ta bocznica usunięto już tory tak, że tory tam idą prosto bez żadnej zwrotnicy. Nie wiem czy jest to potwierdzeniem braku planów odbudowy. Szlak po dawnej trasie przecinają tylko ścieżki leśne, więc drogi dla ruchu kołowego chyba tam nikt nie stworzy.

Z drugiej strony, jeśli wyrównali i poszerzyli, to raczej nie po to, żeby trawa równiej rosła…

Na razie ograniczyłem się do zmiany tagu na railway=abandoned, chociaż gscscnd zasugerował jeszcze ustawienie highway=track z tagami surface i tracktype.

Jeśli da się tam chodzić/jeździć.

Co się dzieje z drogą DK6/S6 na odcinku Nowogard Płoty? Routing szaleje i omija tę okolicę :frowning:
https://www.openstreetmap.org/directions?engine=fossgis_osrm_car&route=53.6557%2C15.0778%3B53.8486%2C15.3182#map=10/53.6825/15.0362
https://www.openstreetmap.org/directions?engine=graphhopper_car&route=53.6557%2C15.0778%3B53.8486%2C15.3182#map=10/53.7394/15.1556

EDIT

przejrzałem i usunąłem nakaz jazdy prosto na końcu południowej nitki starej obwodnicy Nowogardu gdzie ruch przerzucony jest na nitkę północną nowego odcinka s6

Prośba o poprawki w Chełmie:
budynki (zapewne gospodarcze), które mapował Władek nachodzą na płoty/ogrodzenia, które mapował ktoś inny. Okolice Lipowej rzuciły mi się w oczy:

http://www.sapijaszko.net/up/screenshot.jpg

Dziękuję i pozdrawaim,
Grzesiek

https://www.openstreetmap.org/note/1891299 skądinąd słuszna uwaga. Jako źródło podane jest UM Zielonej Góry, ale położenie wygląda na bezsensowne. W Geoportalu te adresy znajdują się trochę dalej i też wyglądają jakby ktoś poukładał je sobie “na później”.

https://www.openstreetmap.org/note/1914168

Dla kogoś kto siedzi w kolejnictwie :wink: Brak sporej części infrastruktury kolejowej.

Ta droga wcześniej była zablokowana dla ruchu kołowego kamieniem, a teraz jest przejedna i chociaż “faluje”, podłożem są wysypane większe kamienie i większość osób po prostu objedzie ten fragment drogami asfaltowymi dookoła, to jednak widziałem jak ktoś jechał tamtędy samochodem osobowym, więc jest przejezdna. Jak powinienem ją oznaczyć? Raczej nie jest elementem siatki pod unclassified, nic przy niej nie stoi, ale nie prowadzi też do żadnego terenu rolnego. Po prostu taki łącznik. Z grupy unclassified, service, track najbardziej jestem skłonny dać trzeci tag, ale przez brak funkcji dojazdowej do pola (prowadzi przez lekko podmokły zarośnięty teren) nie mam pewności. Co o tym sądzicie?

O, Wał Miedzeszyński zaczęli przerabiać z okazji Południowej Obwodnicy Warszawy.

Pół roku temu niezbyt doświadczony mapowicz dokonał masowej edycji dróg pożarowych:

https://www.openstreetmap.org/user/zegarek84/history#map=11/50.1995/19.4219&layers=N

Cel szczytny, ale przy okazji kompletnie wymieszał sieć dróg leśnych i szlaków rowerowych na ogromnym obszarze. Czy ktoś potrafi to jakoś automatycznie ponaprawiać? Próbowałem ręcznie, ale to robota na miesiące.

Tak sobie patrzę bliżej na jedną z gmin - na ile poprawne jest wrzucanie nazw dróg pożarowych do name ? :confused:

Raczej niezbyt, według artykułu (https://mapa.abakus.net.pl/blog/?p=625) Abakusa preferowane jest tworzenie relacji o znacznikach:

type=route
route=emergency_access
operator=<Nadleśnictwo odpowiedzialne za dojazd pożarowy>
ref=<Numer dojazdu pożarowego>
name=<Nazwa zwyczajowa dojazdu (jeśli istnieje)>

Jest poprawne w tym sensie, że jest to powszechny w Polsce sposób oznaczania takich dróg.
Natomiast lepszym rozwiazaniem jest relacja.

Zapuściłem w związku z sąsiednim wątkiem zapytanie w overpassie i wychodzi na to że we Wrocławiu mamy “dziurę” w dzielnicach, w trójkącie linia kolejowa nr 273 (Wrocław Stadion=>Wrocław Kuźniki), ulice Metalowców i Lotnicza.
Jeśli wierzyć mapce z Wiki brakujący fragment powinien chyba należeć do dzielnicy Pilczyce-Kozanów-Popowice

Mimo pokaźnej liczby edycji geometria tej rzeki mocno odbiega od przebiegu widocznego na orto/isok.

A jakiego typu szkody narobił? Czy reverter JOSMa nie daje rady?

Intencją było wprowadzenie dróg pożarowych na sporym terenie Nadleśnictwa Chrzanów. W tym celu scalił wszystkie odcinki na każdej z nich w jeden, przy okazji ,ujednolicając’’ wszystkie tagi (tracktype, smoothness, surface itp.) oraz relacje (głównie szlaki rowerowe i piesze) w sposób wyglądający na losowy. Revertera próbowałem, ale wykazuje jakieś konflikty i nie pozwala cofnąć edycji. Nie wiem co z tym dalej zrobić. Tu przykład poszatkowanego szlaku: https://www.openstreetmap.org/relation/2841981

Proponuję użycie tagu service=emergency_access + fire_path=yes - https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:service%3Demergency_access
dla dróg/ścieżek pozwalającym dojechać “tylko” pojazdom strażackim/ratowniczym.
Można, także dodawać tylko tag fire_path=yes dla ścieżek przejezdnych dla pojazdów straży pożarnej/ratowniczych, aby dotrzeć do obiektu.