Jaki znacznik dla płyt chodnikowych?

Nie znalazłem więc pytam.
W Polsce znakomita większość chodników (dróg dla pieszych) jest tworzona z:

  1. wylanego asfaltu,
  2. wyłożonej kostki brukowej,
  3. położonych płyt chodnikowych.

O ile wersja 1. i 2. nie stanowi problemu w oznaczaniu (odpowiednio: surface=asphalt i surface=paving_stones), tak wersja 3. nie ma chyba uznanego znacznika (choć płyta chodnikowa jest betonowa nie jest ani zbrojona ani duża, więc nie spełnia kryteriów dla surface=concrete:plates).
Czyli: jaki znacznik (tag) dla płyt chodnikowych? Może dałoby się go wciągnąć na listę
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:surface ?
Z góry dziękuję za pomoc!

  1. asphalt
  2. sett
  3. paving_stones

Jeśli zajmuje całą szerokość chodnika, to jest relatywnie duża.

Myślałem o tradycyjnych, także pozostających w sprzedaży detalicznej, które są w dwóch wymiarach: 50x50 lub 35x35 :slight_smile:

Dzięki!

Kiedyś stosowano paving_stones:<długość boku>, ale to się spotkało z krytyką i zniknęło ze strony surface. Nie wiem, czy coś w zamian zaproponowano.

Betonowa kostka brukowa to sett?! Wszędzie widzę i sam daję paving_stones tak też jasno wynika z obrazków na Key:surface.

Kostka brukowa jest kamienna. Stąd też konieczność dodania “betonowa” dla betonowej. Auto wątku nie dodał tego słowa, gdy zadawał pytanie o tagowanie.

OK. Niemniej skoro wymieniał nawierzchnie, z których jest wykonana znakomita większość chodników w Polsce, i nie wymienił osobno kostki betonowej, to jednak zakładałbym, że przez kostkę brukową miał właśnie na myśli kostkę betonową.

Bo nie jestem materiałoznawcą i nie wiem z czego właściwie jest robiona kostka brukowa (nie tzw. kocie łby, które są kamiennym brukiem dawniej stosowanym, ale chyba też bardziej wobec dróg dla pojazdów niż dla pieszych).
Czyli co wynika z dotychczasowych ustaleń? Że nadal nie wiemy co robić z płytą chodnikową, czy też że kostka brukowa jest odmianą (małą i prostokątną) płyty chodnikowej (większej i kwadratowej) i w rezultacie należy je tak samo oznaczać?

Tu propozycja uszczegółowienia paving_stones: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Paving_stone_details