Myślę, że w ekosystemie kluczowych aplikacji OSM jest dużo rzeczy, których poprawa polepszyłaby UX, takie “low hanging fruit”. Te favikonki to może być krok w dobrą stronę - proste, a jak pomocne
Na górze mojej listy byłyby:
Różne poprawki działania osm.org: lepsza widoczność które warstwy możemy wybrać, poprawa mobilnego interfejsu (jest tragiczny!), podlinkowanie w różnych miejscach do Wiki OSM z pomocą (np. przy dodawaniu uwagi).
Poprawy działania forum: responsywny styl (to już się dzieje ! ), linki z pomocą na Wiki na ekranie logowania (bo jednak są pewne problemy z tym) oraz ekranie dodawania posta (np. jak wstawiać obrazki, jak poprawnie dodawać linki)
JOSM: wersja portable z dołączonym runtime Javy tak jak to robi środowisko Arduino - nie wymaga admina, ułatwienie użytkownikowi pierwszych 10 min tak żeby proste rzeczy jak podkład i ściąganie mapy były oczywiste.
hej koledzy, mam taka sprawę, co mnie baaardzo drażni , dlaczego rozwiniete kraje jak japonia, usa, kanda, uk, australia itd , maja granice wojewodztw przynajmniej mile morską od brzegu a nie rzadko dopiero u konca wod terytorialnych, a jak zawsze Polska ma jak niemcy czyli jak sie konczy plaza ? o.OO o
Kwestia umowna gdzie dany kraj definiuje sobie granice administracyjne. Akurat w przypadku Niemiec jest dokładnie odwrotnie jak piszesz - granice landów obejmują również obszary morskie do granicy kraju. My akurat mamy tak jak np. Dania, Francja lub Belgia, czyli po plaży, choć jeśli dobrze się przyjrzeć granicom według Państwowego Rejestru Granic (warstwa w Geoportalu) to akurat w przypadku województwa pomorskiego granica potrafi „odejść” od plaży na jakieś 200-300 metrów. Na pewno jednak nie biegnie „na ukos” od Helu do Krynicy Morskiej tak jak to jest teraz zmapowane.
Krakowskie nazwy dzielnic są o tyle “dziwne”, że niekoniecznie zgadzają się z tradycyjnym postrzeganiem części Krakowa. Stąd też część Bronowic nie znalazła się w dzielnicy “Bronowice”. Podobna sytuacja jest z Krowodrzą. Aczkolwiek zmieniając ten punkt na “suburb” zupełnie zapomniałem przenieść punkt w granice dzielnicy, jak to zrobiłem z Krowodrzą… Poprawię to.
@Yanosik
Czy Wasza aplikacja wyłapuje drogi na których zmieniono kierunek ruchu, okresowo?
Znalazłem drogę która w okresie Wszystkich Świętych ma zmieniony kierunek ruchu z obustronnego na jednostronny.
Jeżeli zmiana jest już wprowadzona na mapie OSM to aplikacja ją uwzględni. Ludzie z działu mapowego Yanosika nanoszą też zmiany w organizacji ruchu bezpośrednio we własnej bazie, bo są to zmiany tak krótkie, że gdyby dodać je na mapie, to nie zdążyliby tych danych pobrać.
Na tej mapie jest ulica Kościelna.
Przez kilka dni, w okresie Wszystkich Świętych ulica zmienia się na jednokierunkową, od Alei Jana Pawła II do ulicy Chrzanowskiej.
Nie pamiętam dokładnie na ile dni.
Osobiście będę wiedział dopiero po Wszystkich Świętych.
Od czego zależy, czy rzeka jest okresowa? Czy wybetonowany i pogłębiony odcinek rzeki, w którym woda jest tylko po porządnym odmulaniu i solidnych opadach deszczu, wraz z jej wyschniętymi od 8 miesięcy dopływami to rzeki okresowe?