Eerder door mij aangekaarte probleem van geen keuze kunnen maken uit beschikbare lagen, is nu opgelost.
Even het pop-up scherm wat vergroten deed wonderen.
Dat is goed nieuws, ik neem aan dat er gedurende deze periode geen 25cm beelden via Satellietdataportaal komen.
Voor het geval sommige het nog niet weten:
Je kunt op de website via linksboven (vierkantje) een vlak maken over het gebied die je wil gebruiken.
Dit zijn vaak actuelere beelden dan de door Satellietdataportaal samengestelde kaart.
Als je de 10m (Sentinel ipv. Superview) aanklikt krijg je nog actuelere kaarten. Op moment van schrijven zijn er 10m beelden beschikbaar van onder andere Leeuwarden van 15-04-2020, 3 dagen oud dus.
Satellietdataportaal levert uberhaupt geen 25 cm beelden toch? Het 25 cm zomer-materiaal wat we hier gebruiken wordt geleverd door Beeldmateriaal Nederland, via PDOK. Het grote verschil is natuurlijk dat de 25 cm beelden worden ingewonnen door luchtfotografie met een vliegtuig i.p.v. satellieten.
Ik bedoelde ook zeker niet de PDOK beelden, meer in de trant van bijvoorbeeld de WorldView-3 satelliet die 30cm beelden kan maken.
Superview kan met de PMS-3 in ieder geval maximaal 50cm.
**Latest Mosaic Satellietdataportaal, **net zoals bij de PDOK luchtfoto actueel is er een nieuwe set beschikbaar dan staat het automatisch in de latest layer.
Latest:
Geen nieuwe url invoegen in JOSM om de laatste beelden te krijgen.