Toch nog maar eens naar beschermd wonen.
Er wordt wel aan verdiend, maar dat doet men aan huurzhuizen ook (ja en zelfs aan koophuizen wordt goed verdiend).
De mensen zijn daar (voor zover ik weet (en dat is niet ver)) echt gehuisvest en zullen (naar ik aan neem (grond daar voor volslagen onbekend)) daar ook volgens het BPR ingeschreven staan, resideren.
Dus toch maar residential?
Wat heeft trouwens die begrenzing voor zin?
De grenzen strekken zich in feite niet verder uit dan de kant van de openbare weg, want de overzijde kan alweer een andere status hebben. Bovendien liggen hier op het Kazerne terrein Maurits Ede wonen en werken dwars door elkaar en ook in winkelstraten is dat soms het geval. Dus ik kan die verdeling en afbakening niet helemaal volgen.
Dan denk ik dat ik het ga taggen als monument met een FIXME dat ik niet zeker weet of het de juiste tag is zodat een lokale mapper indien nodig de tag aan kan passenâŠ
Ik ben pas begonnen met mappen (omgeving Eindhoven/Best) en heb een vraagje over hekwerken.
Als een hek aan een gebouw vast zit, mag ik dat dan aan een het gebouw outline vast maken? Of raden jullie dat af net zoals je een pad niet aan landuse hoort vast te maken. Als ik het wel vast maak, geeft dat dan later problemen met een BAG update?
Ik ben eens gaan letten op hekwerken. Ze zijn echt Ăłveral aanwezig in NL, maar niet in OSM. Ze zijn ook lastig te mappen omdat ze niet goed zichtbaar zijn op luchtfotoâs.
Mocht je veel bezig willen gaan met deze hekwerken, dan raad ik je aan om JOSM te gebruiken met de laag AHN3. Door de hoogte van het hek zijn de lijnen, zolang er geen bomen ed. boven staan, duidelijk zichtbaar. De palen van een hek zijn goed zichtbaar in het hoogtebestand.
Maar als beginnende mapper is het beter eerst bekend raken met de manier van taggen zonder moeilijk te doen met andere layers.
Laat je dus vooral niet afschrikken door het bovenstaande.
Dankjewel voor jullie hulp. Het is me gelukt om JOSM aan de praat te krijgen en de AHN3 laag toe te voegen.
De hoogtekaart geeft echt een fantastische blik op de wereld. De verborgen bospaden die ik wil toevoegen zijn met de hoogtekaart opeens overduidelijk zichtbaar. Dat is heel wat nauwkeuriger werken dan de gps trail die ik ervan heb gemaakt.
Ik heb ook nog wat extra lagen gekregen uit het NL_OSM_basis_ layers.jos dat hier elders op het forum staat.
De BGT_standaard_V3 laag lijkt ook een aantal hekwerken te bevatten!
@allroads. Indrukwekkende site! @eggie: jouw begeleiding in den beginne was prettig. Ook het gevoel dat er iemand meekijkt vind ik fijn.
Wil iemand hier misschien even meekijken? https://www.openstreetmap.org/changeset/75169843
Deze kruising is helemaal aangepast. Ik (en Jeij) heb eerst allemaal nieuwe wegen ingetekend maar vanwege de relaties heb ik die toch allemaal maar verwijderd en de oude wegen naar de nieuwe plek gesleept. Om dus zo zoveel mogelijk relaties heel te latenâŠmaar ik ben bang dat ik toch wel wat routes omzeep heb geholpen.
Dank.
Groet,
Freek
De nieuwe kruising ziet er goed uit! De busroutes over de N411 heel, maar de routes die de weg overstaken (fiets- en wandelroutes) waren onderbroken. Ik heb ze hersteld.
Klopt het overigens dat de busperrons nog in aanleg zijn? Daar staan de tags highway=construction, construction=pedestrian bij. Als het voltooid is zou dit highway=platform moeten zijn.