You are not logged in.

#101 2019-08-04 20:42:11

maraf24
Member
From: Wrocław
Registered: 2015-03-07

Re: Mapowanie dróg rowerowych

Wpis w dokumentacji jest nowy, zrobił go Mateusz i jest niezgodny z zasadą nierysowania pasów ruchu jak osobnych linii. Chciałbym poznać procedurę , która doprowadziła do takiej sytuacji oraz dlaczego taki zapis miałby być formą rownowazną, skoro ginie w niej informacja o braku fizycznej separacji.

#102 2019-08-14 15:24:28

rmikke
Moderator
From: Warszawa
Registered: 2014-11-14
Website

maraf24 wrote:

Wpis w dokumentacji jest nowy, zrobił go Mateusz i jest niezgodny z zasadą nierysowania pasów ruchu jak osobnych linii. Chciałbym poznać procedurę , która doprowadziła do takiej sytuacji oraz dlaczego taki zapis miałby być formą rownowazną, skoro ginie w niej informacja o braku fizycznej separacji.

Poczytaj zatem ten wątek parę stron wstecz, m.in. ja mocno optowałem za rysowaniem osobnych linii.

Widzisz, pasy ruchu nie mają zwyczaju zamieniania się miejscami przed i za każdym skrzyżowaniem/przystankiem/czort-wie-czym-jeszcze, a droga dla rowerów z chodnikiem - i owszem. I dla mnie informacja o występowaniu bądź nie takich kwiatków jest istotniejsza od istnienia bądź nie fizycznej separacji. No OK, może nie jest to sprawa życia i śmierci, ale staram się unikać takich "plecionek" smile.

Natomiast uzgodniliśmy OIDP, że zmiana przepisów, zamieniająca "drogi dla rowerów i pieszych z podziałem na część rowerową i pieszą" na "drogę dla rowerów i drogę dla pieszych, biegnące obok siebie", jakkolwiek istotna dla rowerzystów, nie jest wystarczającym powodem, żeby istniejące oznakowanie jedną linią z automatu uznawać za złe i na siłę poprawiać.

#103 2019-08-14 22:12:46

Mateusz Konieczny
Member
Registered: 2013-09-22

maraf24 wrote:

Wiki dokumentuje co jest użyte. Jeśli jest uzasadnione by to zrobić można opisać że dana metoda jest stosowana ale ma istotne wady.

"Chciałbym poznać procedurę , która doprowadziła do takiej sytuacji" - kliknęłem przycisk edytuj i opisałem stosowaną (niestety) metodę.

Osobiście nie lubię mapowanie chodnika i drogi dla rowerów osobno i nigdy nie stosuję tej metody w moim mapowaniu. Jednak jest szereg dużo bardziej idiotycznych rzeczy. Więc nie trafiło to na listę schematów tagowania które zwalczam.

Last edited by Mateusz Konieczny (2019-08-14 22:13:44)

#104 2019-08-15 15:07:31

maraf24
Member
From: Wrocław
Registered: 2015-03-07

Mateusz Konieczny wrote:
maraf24 wrote:

Wiki dokumentuje co jest użyte. Jeśli jest uzasadnione by to zrobić można opisać że dana metoda jest stosowana ale ma istotne wady.

Tak, ta metoda ma istotne wady i dokładnie o to mi teraz chodzi. Dopisek "not recommended" jest zbyt miękki i jak widać po wypowiedzi kasmar00  wpis na wiki został uznany za dopuszczenie do stosowania na równi z innymi metodami.
Nie mam nic przeciwko dokumentowaniu nieprawidłowej praktyki, o ile czytający nie będzie miał wątpliwości, że nie powinien tak robić.

"Chciałbym poznać procedurę , która doprowadziła do takiej sytuacji" - kliknęłem przycisk edytuj i opisałem stosowaną (niestety) metodę.

I to mnie dziwi, bo strona jest angielska, a metoda głównie polska. W zakładce dyskusji nic nie ma. Jako że masz zwyczaj przedyskutowywania rzeczy na Tagging, czy tam była o tym mowa? Nie mogę sobie nic takiego przypomnieć.

rmikke wrote:

Widzisz, pasy ruchu nie mają zwyczaju zamieniania się miejscami przed i za każdym skrzyżowaniem/przystankiem/czort-wie-czym-jeszcze, a droga dla rowerów z chodnikiem - i owszem.

1. Pasy rowerowe potrafią się wić także na jezdni.
2. Zmienne przeploty na ddrip dokładnie odwzorowuje area:highway, a w postaci linii są one praktycznie bezużyteczne-łatwiej i bezpieczniej je zaobserwować w terenie niż na mapie/ekranie.

#105 2019-08-15 22:45:03

Mateusz Konieczny
Member
Registered: 2013-09-22

maraf24 wrote:

Dopisek "not recommended" jest zbyt miękki i jak widać po wypowiedzi kasmar00  wpis na wiki został uznany za dopuszczenie do stosowania na równi z innymi metodami.

Jeśli uważasz że lepiej go zmienić lub całkiem ten fragment usunąć - zapraszam do edytowania.

Board footer