Witam serdecznie, mam problem ze zjazdami na autostradzie A6 w okolicy Szczecina.
Zauważyłem, że zjazdy i wjazdy na nią w połowie swojego przebiegu zmieniają kategorię, a w wiki (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Highway_link) podano, że w takich miejscach drogi typu “link” powinny mieć jednolitą kategorię.
Dokonałem odpowiednich poprawek, jednakże te spotkały się z dezaprobatą użytkownika pio2_122 i zostały wycofane przez niego.
Postanowiłem więc poruszyć tą kwestię tutaj, by nie wywoływać wojny edycyjnej, bo nigdzie indziej w OSM Polsce, ani za granicą nie spotakałem się z czymś takim, żeby na drogach szybkiego ruchu przykładowo tertiary link przechodził nagle w motorway link.
Jeszcze adres do przykładowej edycji https://www.openstreetmap.org/changeset/72609663
Z góry dziękuję za odpowiedź
Witam, kilka miesięcy temu usunąłem nieistniejący już most nad rzeką Widawka ( https://www.openstreetmap.org/#map=18/51.41548/18.99160 ). Parę dni temu jeździłem na rowerze w okolicy i zauważyłem, że ktoś w miejscu po moście dodał bród dla koni, który w rzeczywistości wygląda tak:
Barierka na cała szerokość drogi z stoma skarpą tuż za nią.
Prosiłbym kogoś bardziej doświadczonego o przyjrzenie się uwadze #1830087. Linii kolejowej nie ma, ale nasyp wyrównano i chyba nawet poszerzono, więc zwykłe usunięcie linii nie będzie w pełni oddawać stanu faktycznego.
Nie słyszałem o żadnych planach. Trasa prowadzi do jednostki wojskowej, w miejscu gdzie odchodziła ta bocznica usunięto już tory tak, że tory tam idą prosto bez żadnej zwrotnicy. Nie wiem czy jest to potwierdzeniem braku planów odbudowy. Szlak po dawnej trasie przecinają tylko ścieżki leśne, więc drogi dla ruchu kołowego chyba tam nikt nie stworzy.
Na razie ograniczyłem się do zmiany tagu na railway=abandoned, chociaż gscscnd zasugerował jeszcze ustawienie highway=track z tagami surface i tracktype.
przejrzałem i usunąłem nakaz jazdy prosto na końcu południowej nitki starej obwodnicy Nowogardu gdzie ruch przerzucony jest na nitkę północną nowego odcinka s6
Prośba o poprawki w Chełmie:
budynki (zapewne gospodarcze), które mapował Władek nachodzą na płoty/ogrodzenia, które mapował ktoś inny. Okolice Lipowej rzuciły mi się w oczy:
https://www.openstreetmap.org/note/1891299 skądinąd słuszna uwaga. Jako źródło podane jest UM Zielonej Góry, ale położenie wygląda na bezsensowne. W Geoportalu te adresy znajdują się trochę dalej i też wyglądają jakby ktoś poukładał je sobie “na później”.