Swoją drogą widać gdzie jeszcze warto dopracować dane na OSM - puste miejsca, które powinny być np. przyszpitalnym lądowiskiem.
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że ten katalog jest śmieciowy. U mnie w okolicy pozycje są brane zapewne z rejestru firm, bo w miejscu znaczników są co najwyżej bloki mieszkalne lub domy jednorodzinne. Wisienką na torcie jest pokraczne tłumaczenie, na przykład “Ostrzeżenia” zamiast “Alerty”/“Powiadomienia”.
I jakiś serwis dla biegaczy i innych amatorskich sportowców (chyba): http://www.movescount.com/pl/ - OSM poprzez Mapboxa
Wyszukiwarka Pizza Hut (tu przykładowa lokalizacja):
https://pizzahut.pl/restauracje/692765-pizza-hut-malta
Portal zabytek.pl wykorzystuje chyba tylko jakąś warstwę z OSM np. https://zabytek.pl/pl/obiekty/g-287556.
Po wyszukiwaniu po obiektach, pokazuje się opis obiektu i do wyboru mapa geoportal, który jest chyba z OSM, i nie ma żadnej atrybucji.
Portal roweronline.pl wykorzystuje mapy OSM, a w adresie jest że są to mapy google https://roweronline.pl/trasy-rowerowe/trasy-rowerowe-mapa-google.html
Tak, jako Geoportal jest mapa utworzona z danych OSM.
Jednak na dole jest już prawidłowa atrybucja.
Nie tylko strona, ale i cała aplikacja skierowana do uczestników rowerowych mas krytycznych:
https://www.criticalmaps.net/
W Zielonej Górze MZK używa mapek OSM z atrybucją (trochę niedokładną, bo jest z CC BY-SA):
A bo to pierwszy raz… tylko w tym roku prostowałem może z kilkanaście serwisów, że akurat tak nie wolno…
W sumie to nie nasze serwery, ale przez takie działania później nam mapa na osm.org wolno działa, co utrudnia pracę