Nieśmiało się zapytam, czy ktoś spisuje te nasze zgłoszenia miejsc i serwisów wykorzystujących OSM, tak by mieć je w jednym miejscu, i by można było z tej listy skorzystać podczas namawiania kogoś na przejście na OSM (na zasadzie przykładu: “oni już to zrobili i żyją z tym nienajgorzej”)?
Tak, mamy do tego specjalny wątek na forum.
A Facebook używa map OSM na danych chyba sprzed półtora roku. Wstyd. I żal. Mają takie możliwości, że mogliby sobie renderować raz w tygodniu aktualną mapę.
Mapa turystyczna austriackiego Tyrolu, z praktyczną wyszukiwarką miejscówek różnych górskich aktywności:
https://www.tyrol.com/map#/summer/47.1542,11.0687,9/1/categories
Czy była już wspominana Straż Graniczna? https://www.strazgraniczna.pl/pl/mapa-przejsc-i-obiektow/1,dok.html
Swoją drogą widać gdzie jeszcze warto dopracować dane na OSM - puste miejsca, które powinny być np. przyszpitalnym lądowiskiem.
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że ten katalog jest śmieciowy. U mnie w okolicy pozycje są brane zapewne z rejestru firm, bo w miejscu znaczników są co najwyżej bloki mieszkalne lub domy jednorodzinne. Wisienką na torcie jest pokraczne tłumaczenie, na przykład “Ostrzeżenia” zamiast “Alerty”/“Powiadomienia”.
I jakiś serwis dla biegaczy i innych amatorskich sportowców (chyba): http://www.movescount.com/pl/ - OSM poprzez Mapboxa
Wyszukiwarka Pizza Hut (tu przykładowa lokalizacja):
https://pizzahut.pl/restauracje/692765-pizza-hut-malta
Portal zabytek.pl wykorzystuje chyba tylko jakąś warstwę z OSM np. https://zabytek.pl/pl/obiekty/g-287556.
Po wyszukiwaniu po obiektach, pokazuje się opis obiektu i do wyboru mapa geoportal, który jest chyba z OSM, i nie ma żadnej atrybucji.
Portal roweronline.pl wykorzystuje mapy OSM, a w adresie jest że są to mapy google https://roweronline.pl/trasy-rowerowe/trasy-rowerowe-mapa-google.html