Нубські запитання

Всім привіт!
Наперед хочу попросити вибачення, це вже певно не раз запитували але всеж

Чи можна використовувати Карту мінрегіону для уточнення та нанесення меж населених пунктів і обʼєднаних громад?

Як правильно позначати обʼєкти? Наприклад аптеку: будівлю - полігоном з тегам

building=yes;
addr:housenumber=1

, а саму аптеку точкою з тегами

amenity=pharmacy; 
healthcare=pharmacy; 
dispensing=yes

?

Які ще бажані/рекомендовані теги для опису споруди і чи потрібно дублювати адресу в точку аптеки чи достатньо що буде в будівлі?

чи можна в межах села територіальну Т-##-## дорогу підписати назвою вулиці?

Чи можна за треками в цій точці встановити зсув тла хоча б на село?
І чи буде нормальмальним зсув 6.36 на -7 ?

Дякую!

  • Дані держоргінів та установ є вільними та прийнятними для використання
  • адресу на точку аптеки, якщо вона (адреса) є на полігоні будівлі повторювати не треба
  • Так, дорогу Т-##-## чи будь-яку іншу, що проходить навскрізь треба розрізати на частини. Тій частині, що є вулицею в місті/селі додати відповідну назву теґ (name=*), індекс дороги повинен залишитись у відповідному тезі ref. Класифікації дороги повинна залишитись незмінною.

Гарно дякую!
Із дорогою саме це і мав на увазі(розрізати на межі і лиш додати name=*)

Ще таке прохання, чи не міг би хтось допомогти із тим зсувом тла.
Бо я спочатку креслив без зсуву (моя помилка тому і хочу її виправити) маючи один трек (давній і не ахті) який більш-менш співпадав з тлом bing. а всі наявні дороги на той час були накреслені за орфокартами теж без зсуву.

Для того щоб визначитись з сувом більш-менш точно одного треку замало - потрібно кілька треків, що проходять принаймні через одне перехресття в усіх напрямках.

На жаль треків, щоб проходили через одне перехрестя для ділянки не має, а сам я ще не швидко зможу записати((
Як обхідний варіант хочу спробувати встановити зміщення за треками із територіальної дороги, яка проходить через село (тої самої)) треків там є декілька, а дорога дещо звивиста.

Ось що в мене вийшло із таким зсувом тла (до JOSM я ще не доріс)

На початку села,
перший переїзд,
перехресття біля залізничної станції та автобусної зупинки
та біля межі сіл

Але в деяких місцях, мені здається, треба лінію дороги дещо підправити (трішки змістити), щоб була приблизно по центру наявних треків.

А вже залізничну колію(є один трек в OSM) та інші вулиці переміщувати та виправляти за тлом (на перший погляд артефактів немає)

:wink: То ви на себе наговорюєте - все у вас вийде, і JOSM не набагато складніше за iD.

Зсув у 6.4;-7.02 за вашими скріншотами виглядає більш-менш пристойно.

І, звісно, доведеться поправити наявні об’єкти враховуючи це зміщення Бінгу.

Крім Бінгу можете також подивтись інші фонові шари - може там більше видно на деяких ділянках.

Щиро дякую Вам!!!

Наявні обʼєкти поправлю, сам ж напартачив спочатку - самому і виправляти)

Народ. Хто пояснить в чому справа? Вже 3-й день Мапнік не відображає зміни на мапі. Зазвичай зміни відбуваються за декілька годин, але тут чомусь ні… Адресацію зі змінами добре видно тут, включаючи/виключаючи чекбокс “With addresses”:
https://tools.geofabrik.de/osmi/?view=addresses&lon=23.94731&lat=49.87807&zoom=17&opacity=1.00&overlays=interpolation,interpolation_errors,connection_lines

https://blog.openstreetmap.org/2018/07/25/server-moves-imperial-equinix/

Ясно. Дякую

Як краще позначати приміщення для перевдягання (наприклад, на узбережжі)? amenity = dressing_room чи amenity = shelter + shelter_type = changing_rooms? Дякую.

чи є можливість скачать дані з карти мінрегіону: річки, дороги, населені пункти і т.д.? Як це зробити?

Зараз такої можливості немає

шкода(
Можливо підкажете, де можна знайти подібні дані. Цікавлять саме більш спрощені контури н.п., доріг, залізниць і т.д.