To jest tu https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.61756/15.31457
Trochę mylące - to miejsce ma dwie nazwy? Rondo i plac?
No na to wychodzi.
Miejsce formalnie ma adresację Plac Kilińskiego
ale nazwa „lokalna” na tyle dobrze się przyjęła, że funkcjonuje jako dominująca nawet w prasie regionalnej:
https://gazetalubuska.pl/tir-z-drewnem-wywrocil-sie-na-rondzie-w-zaganiu-zdjecia/ga/9935376/zd/18264702
Na samym rondzie też jest znak z nazwą “Rondo Czterech Pancernych” (https://www.google.pl/maps/@51.6174724,15.3148058,3a,15y,291.03h,81.77t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSynJT_ETHYrGKp1GXHVP9Q!2e0!7i13312!8i6656
Według TERYT-u istnieje zarówno “rondo Rondo Czterech Pancernych” (46977), jak również “pl. Kilińskiego” (08429).
Chyba poprawniej będzie, kiedy w OSM trawnik będzie mieć nazwę placu, a jezdnia nazwę ronda.
Co ciekawe, w terenie tabliczkami jest oznaczone tylko rondo, a na SIP-ie miasta jest zaznaczony tylko plac wokół trawnika.
Wtedy będzie problem z „mrówkami” - będzie adres Plac Kilińskiego 1 a nie będzie street „Plac Kilińskiego”, wyrzuci samotny adres…
Ach, zapomniałem o mrówkach!
Teraz stan obecny wydaje się być rozsądny z tego punktu widzenia.
Jest jeszcze opcja dodania validate:ants:pink=ignore do adresu. Tylko czy warto…?
Nazwa na trawniku to tagowanie pod render, gdyż trawnik nie ma nazwy.
To powinno być oznaczone jako place=square.
W sumie ładnie to przedstawia jak zmapowanie czegoś poza siatką dróg i budynków wpływa na odbiór mapy. Takie “przed i po”.
Jakieś współrzędne żeby się lepiej przyjrzeć?
Do usunięcia, wszak zmapowany obszar lasu nie pokrywa się z tym co widać na aktualnej ortofotomapie, która jest też podana jako źródło tych edycji - las zachodzi na tereny, gdzie lasu nie ma oraz las nie obejmuje obszarów, na których dobrze go widać. Brak też uzasadnienia dla większości z tych zygzaków.
Mam tylko nadzieję, że produkcja tych nadmiarowych węzłów nie jest motywowana próbą „przebicia” się w osmstats do top-10 edytorów w Polsce, jako że dużo wyprodukowanych węzłów podbija pozycję…
Wygląda na użycie wtyczki areaselector.
Edycja zrobiona za pomocą JOSM, co ciekawe w wersji niemieckiej :x
Niestety odkąd osmand dzieli się bitcoinami z edytorami stworzyło się miejsce na nadużycia.
Ależ to chyba są grosze. Najaktywniejszy użytkownik dostał jakieś 0.2 miliBTC czyli jakieś 6 zł
Miejscowości Skorki i Morze zyskały tłumaczenie… i dużą prominencję na mapach Mapboksa.
https://imgur.com/a/DYlXMwD
Mam przypuszczenia dlaczego: miały zły link do Wikipedii, dodatkowo ważność miejsca w stylu Mapboksa jest liczona na podstawie szacowanej ważności w Wikipedii (liczba języków, liczba linków, długość artykułu…).
Obecnie obie miejscowości mają odpowiednie linki, ale zanim Mapbox wciągnie te dane trochę wody w Wiśle upłynie
kaczkomat
https://www.openstreetmap.org/node/7204836541
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/4f/bd/5e3540a40d4af_p.jpg?1580657637
https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-w-parku-stanal-automat-na-przysmaki-dla-kaczek/ga/c1-14755850/zd/41713760
Można się śmiać ale zawsze coś
https://www.blockchain.com/pl/btc/address/bc1qend3mwcc72gtfjs3pkct4yapyma2cupg3a29cz