Cześć, Na początku mojej przygody z OSM wpadłem, podobnie jak wielu początkujących, na pomysł masowego “ulepszania” adresacji przez zamienianie punktów z adresami i przenoszeniem ich na obrysy budynków, ale później dowiedziałem się jakie problemy może to powodować i że wiele programów i tak może przyporządkowywać pobliskie budynki do odpowiedniego adresu.
Na szczęście większość edycji tego typu zawiera się w obszarze jednej miejscowości i stąd moje pytanie - czy istnieje sposób na półautomatyczne lub automatyczne przywrócenie pierwotnych punktów z importu?
@Mapminik Masowe przenoszenie adresów nie pomaga specjalnie, ale też chyba nie szkodzi (z tego co wiem). Ja bym to zostawił jak jest.
Czyli w OSM nie można użyć. Inna sprawa czy mają prawo tak zawęzić wykorzystanie publikowanych danych. (nie powinni mieć, ale kto wie jak prawo w Polsce wygląda)
A jakie konkretnie problemy to powoduje?
Adres na obrysie budynku pozwala łatwo i jednoznacznie określić adres dla każdego obiektu, który znajduje się wewnątrz.
Jeśli adres jest jako węzeł, to bywa różnie - najłatwiej jest wtedy przyjąć adres znajdujący się najbliżej, a ten może znajdować się na budynku obok.
Cześć! Może jakiś specjalista od dróg mógłby się zająć Barlinkiem?
W szczególności oprócz obwodnicy, trzeba również pozmieniać układ skrzyżowania Dworcowa-Pełczycka.
Witam serdecznie, mam problem ze zjazdami na autostradzie A6 w okolicy Szczecina.
Zauważyłem, że zjazdy i wjazdy na nią w połowie swojego przebiegu zmieniają kategorię, a w wiki (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Highway_link) podano, że w takich miejscach drogi typu “link” powinny mieć jednolitą kategorię.
Dokonałem odpowiednich poprawek, jednakże te spotkały się z dezaprobatą użytkownika pio2_122 i zostały wycofane przez niego.
Postanowiłem więc poruszyć tą kwestię tutaj, by nie wywoływać wojny edycyjnej, bo nigdzie indziej w OSM Polsce, ani za granicą nie spotakałem się z czymś takim, żeby na drogach szybkiego ruchu przykładowo tertiary link przechodził nagle w motorway link.
Jeszcze adres do przykładowej edycji https://www.openstreetmap.org/changeset/72609663
Z góry dziękuję za odpowiedź
Witam, kilka miesięcy temu usunąłem nieistniejący już most nad rzeką Widawka ( https://www.openstreetmap.org/#map=18/51.41548/18.99160 ). Parę dni temu jeździłem na rowerze w okolicy i zauważyłem, że ktoś w miejscu po moście dodał bród dla koni, który w rzeczywistości wygląda tak:
Barierka na cała szerokość drogi z stoma skarpą tuż za nią.
Prosiłbym kogoś bardziej doświadczonego o przyjrzenie się uwadze #1830087. Linii kolejowej nie ma, ale nasyp wyrównano i chyba nawet poszerzono, więc zwykłe usunięcie linii nie będzie w pełni oddawać stanu faktycznego.
Nie słyszałem o żadnych planach. Trasa prowadzi do jednostki wojskowej, w miejscu gdzie odchodziła ta bocznica usunięto już tory tak, że tory tam idą prosto bez żadnej zwrotnicy. Nie wiem czy jest to potwierdzeniem braku planów odbudowy. Szlak po dawnej trasie przecinają tylko ścieżki leśne, więc drogi dla ruchu kołowego chyba tam nikt nie stworzy.