Wskazane byłoby przyjrzenie się każdej ze stacji z osobna, bo obok sprzedaży paliwa jest tam też sklep Amic Market, a poprzednia nazwę Łukoil można spotkać też na innych obiektach w okolicy - landuse, słup-kolumna z nazwą stacji itp.
Cześć, Na początku mojej przygody z OSM wpadłem, podobnie jak wielu początkujących, na pomysł masowego “ulepszania” adresacji przez zamienianie punktów z adresami i przenoszeniem ich na obrysy budynków, ale później dowiedziałem się jakie problemy może to powodować i że wiele programów i tak może przyporządkowywać pobliskie budynki do odpowiedniego adresu.
Na szczęście większość edycji tego typu zawiera się w obszarze jednej miejscowości i stąd moje pytanie - czy istnieje sposób na półautomatyczne lub automatyczne przywrócenie pierwotnych punktów z importu?
@Mapminik Masowe przenoszenie adresów nie pomaga specjalnie, ale też chyba nie szkodzi (z tego co wiem). Ja bym to zostawił jak jest.
Czyli w OSM nie można użyć. Inna sprawa czy mają prawo tak zawęzić wykorzystanie publikowanych danych. (nie powinni mieć, ale kto wie jak prawo w Polsce wygląda)
A jakie konkretnie problemy to powoduje?
Adres na obrysie budynku pozwala łatwo i jednoznacznie określić adres dla każdego obiektu, który znajduje się wewnątrz.
Jeśli adres jest jako węzeł, to bywa różnie - najłatwiej jest wtedy przyjąć adres znajdujący się najbliżej, a ten może znajdować się na budynku obok.
Cześć! Może jakiś specjalista od dróg mógłby się zająć Barlinkiem?
W szczególności oprócz obwodnicy, trzeba również pozmieniać układ skrzyżowania Dworcowa-Pełczycka.
Witam serdecznie, mam problem ze zjazdami na autostradzie A6 w okolicy Szczecina.
Zauważyłem, że zjazdy i wjazdy na nią w połowie swojego przebiegu zmieniają kategorię, a w wiki (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Highway_link) podano, że w takich miejscach drogi typu “link” powinny mieć jednolitą kategorię.
Dokonałem odpowiednich poprawek, jednakże te spotkały się z dezaprobatą użytkownika pio2_122 i zostały wycofane przez niego.
Postanowiłem więc poruszyć tą kwestię tutaj, by nie wywoływać wojny edycyjnej, bo nigdzie indziej w OSM Polsce, ani za granicą nie spotakałem się z czymś takim, żeby na drogach szybkiego ruchu przykładowo tertiary link przechodził nagle w motorway link.
Jeszcze adres do przykładowej edycji https://www.openstreetmap.org/changeset/72609663
Z góry dziękuję za odpowiedź
Witam, kilka miesięcy temu usunąłem nieistniejący już most nad rzeką Widawka ( https://www.openstreetmap.org/#map=18/51.41548/18.99160 ). Parę dni temu jeździłem na rowerze w okolicy i zauważyłem, że ktoś w miejscu po moście dodał bród dla koni, który w rzeczywistości wygląda tak:
Barierka na cała szerokość drogi z stoma skarpą tuż za nią.
Prosiłbym kogoś bardziej doświadczonego o przyjrzenie się uwadze #1830087. Linii kolejowej nie ma, ale nasyp wyrównano i chyba nawet poszerzono, więc zwykłe usunięcie linii nie będzie w pełni oddawać stanu faktycznego.