Już poruszany był ten temat, na poprzedniej stronie
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=753281#p753281
Miasto powiatowe Bartoszyce (które mapuję intensywnie od paru dni) oficjalnie używa OSM, nakładając na nią swoje “pinezki”: http://bartoszyce.pl/ i Pokaż Mapę (górna lewa część strony).
Może warto jakoś rozgłaśniać takie przypadki wykorzystania przez organy publiczne danych mapowych OSM - jako “dobre praktyki” urzędników? Przykładem jednych nakłaniać innych.
Główny Inspektorat Sanitarny publikuje mapę kąpielisk z wykorzystaniem mapy OSM https://sk.gis.gov.pl/index.php/strona/content/7.
Jest dodana atrybucja.
Robi to już od roku. Sam wrzucałem na nasz fanpage
Widzę, że zaktualizowali styl na nowszy!
Nie wiem czy znane, ale bardzo ciekawe (z takim niby streetview): https://m.fotopolska.eu/Gutshaus_Erwienen
Pod linkiem kawałek wzmiankowanych Bartoszyc, ale działa na cały kraj - na bazowym (nieserwerowanym) OSM.
Moim zdaniem to jedno z najlepszych wykorzystań mapy OSM
Oni korzystają z naszej mapy do umiejscowienia zdjęcia, my możemy linkować do ich zdjęć - co ja staram się czasem robić :).
OsmAnd - użycie znane, ale od następnej wersji będzie nieco lepsze podawanie źródła danych. Na dole ekranu ładowania plikacji pojawi się “Powered by OpenStreetMap data.”
https://github.com/osmandapp/Osmand/issues/7219#issuecomment-512710790
Są szanse na to że podobne rozwiązanie pojawi się w MAPS.ME - https://github.com/mapsme/omim/issues/11203
Nieśmiało się zapytam, czy ktoś spisuje te nasze zgłoszenia miejsc i serwisów wykorzystujących OSM, tak by mieć je w jednym miejscu, i by można było z tej listy skorzystać podczas namawiania kogoś na przejście na OSM (na zasadzie przykładu: “oni już to zrobili i żyją z tym nienajgorzej”)?
Tak, mamy do tego specjalny wątek na forum.
A Facebook używa map OSM na danych chyba sprzed półtora roku. Wstyd. I żal. Mają takie możliwości, że mogliby sobie renderować raz w tygodniu aktualną mapę.
Mapa turystyczna austriackiego Tyrolu, z praktyczną wyszukiwarką miejscówek różnych górskich aktywności:
https://www.tyrol.com/map#/summer/47.1542,11.0687,9/1/categories
Czy była już wspominana Straż Graniczna? https://www.strazgraniczna.pl/pl/mapa-przejsc-i-obiektow/1,dok.html
Swoją drogą widać gdzie jeszcze warto dopracować dane na OSM - puste miejsca, które powinny być np. przyszpitalnym lądowiskiem.
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że ten katalog jest śmieciowy. U mnie w okolicy pozycje są brane zapewne z rejestru firm, bo w miejscu znaczników są co najwyżej bloki mieszkalne lub domy jednorodzinne. Wisienką na torcie jest pokraczne tłumaczenie, na przykład “Ostrzeżenia” zamiast “Alerty”/“Powiadomienia”.
I jakiś serwis dla biegaczy i innych amatorskich sportowców (chyba): http://www.movescount.com/pl/ - OSM poprzez Mapboxa