Si upam trditi, da je ta baza, ki jo vzdržujem najboljša, če pogledam razne Blitzer, scdb, cyclops (komercialne) imajo polno napak in neobstoječih točk, tega noben očitno ne preverja.
Ja, se strinjam - ročno skrbno vzdrževana baza je najboljša. Preseneča pa me, da imamo tako različne koncentracije kar mi daje misliti, da nimamo vseh, zato bi na področjih brez kamer lahko vprašali občine (po emailu je najhitreje), potem pa njihove informacije preverili na terenu ali na slikah (OpenStreetCam ali Mapillary).
kot pa vidimo, je napeljava ostala, tako da nikoli veš, če se bodo spet vrnili
v Mariboru je bil tudi sistem, če si prevozil rdečo luč, v asfalt so montirali “vodnike”, ki so zaznali vozilo in v povezavi s semaforjem in radarjem, je nastal album
Izgleda, da si podvojil nekaj tistih, ki so jih že imeli vnešene kot relacije in ti jih prejšnja Overpass poizvedba no prikazala. Preveri v bližini vijoličihe krogcev (=relacij).
Nov fiksni radar na AC A1, Slovenska Bistrica, izvoz sever.
Slučajno sem se peljal danes in sem debelo gledal, kdaj so postavili škatlo (podatek, da prav sedaj v aprilu 2019). Omejitev 130, opozorilne table, da se izvaja meritev še ni, tako da verjetno še ni v pogonu.
Tudi Hrvaška popravljena, je kar občutljiv urejevalnik pa “skoči” iz ceste radar, nisem bil dovolj pozoren vedno.
Za Hrvaško sem nove radarje lociral s pomočjo javnega naročila, kjer so objavljene lokacije in fotografije, kljub zastareleme streetview se je dalo precej natančno določit. Drugače pa jih veselo postavljajo.
postavljen pred par dnevi (Bilo)
iz javnega naročila
ista lokacija in prestavljen znak za omejitev oziroma nadomeščen z drugim
Mogoče bi moral o tem res malo na hrvaški podforum kaj napisat, a ne vem, če so kaj aktivni.
Sem malo pogledal OsmAnd+, ja ni slaba zadeva in tudi radarji so ažurni, pač glede na zemljevid, kako ga posodabljajo. Al je na 14 dni ali 1x na mesec, v glavnem dobra stvar., sploh ker omogoča še uvoz .gpx datotek.
Oba sem že vnesel v OSM, tako da smo na tekočem. Ni bilo pretežko locirati po fotografijah. Edino za Opekarsko cesto moram ugotoviti ali 40 ali 50, ker tabla je za 40 in prepoved tovornjakov.