Pytania początkujących

A czemu nie zamienić hurtowo building=garage(s) na building_part=yes, dorysować obwód i oznaczyć go jako building=garages?

Jest to jakieś rozwiązanie, ale wymaga stworzenia relacji.
Ja bym po prostu oznaczył pojedynczy box jako ‘=garage’ i nie zajmował się analizą czy jest to oznaczenie dla garażu wolno stojącego czy nie. W końcu pojedynczy box tez jest garażem.

Jasne, można i tak. A wspólne tagi edytować, zaznaczając grupę garaży (sprawdzić, czy nie iD).

A na czym polega problem z garażami?

Hej, chciałem rozrysować osiedla w Skawinie. Powinienem użyć admin_level=9 jak dla dzielnic, czy może 10, jak dla “części miejscowości”. Wiki nie rozwiała tu moich wątpliwości, więc pytam.

admin_level=10

Strona główna wygląda dziś, jak na poniższym obrazku tylko u mnie, czy w ogóle?

Już naprawili. Wczoraj też była przerwa w działaniu głównej strony. Ciekawe, co się tam dzieje?

Wracam do IKEI w Bielanach Wrocławskich. Chciałem zmienić layer na level zgodnie z sugestią maraf24 oraz wiki, gdzie zalecają stosowanie lavel w przypadku budynków. Parking dostał level=0, sklep powyżej level=1. Dodałem także covered=yes do parkingu.
No i render mapnik) znów priorytetowo potraktował parking a budynek olał kompletnie. Wiem, że nie mapujemy pod render, ale jednak w tym przypadku przydałoby się, żeby budynek był widoczny. Czy należy wrócić do rozwiązania, które poprawnie renderowało (layer= -1, layer=1)?
W chwili obecnej zostawiłem swoją zmianę z niewłaściwym renderowaniem, ale w razie ewentualnej sugestii zmienię niezwłocznie.

Widocznie nie lubi jednowymiarowych obszarów.

Czy ktoś się orientuje dlaczego pikietaż na DW 297 „urywa się” przed Lwówkiem Śląskim od strony Bolesławca? W poniedziałek chciałem uzupełnić brakujące fragmenty i okazało się że za Lwówkiem w kierunku na Pasiecznik są co prawda słupki drogowe ale wszystkie mają pozdzierane/usunięte cyfry. Czy ma to może związek z planowaną obwodnicą Lwówka?
Pytam, bo może akurat ktoś już dopytywał w tym temacie w DSDiK ?

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zainstalowałem właśnie Magic Earth Navigation & Maps i niestety mam problemy. Nie jest to moja pierwsza navi a tą chciałbym przetestować zachęcony bardzo pozytywnymi ocenami użytkowników. Instalacja była bezproblemowa, natomiast dalej zaczynają się schody…Moja wersja Androida to 4.1.2 w samsung S2,-po wyszukaniu miejsca docelowego pojawia się komunikat: Trasa nie może zostać wyznaczona ponieważ nie masz dostępu do danych online. Uzupełnij/uaktualnij mapy…a przy próbie uaktualnienia następny informacja: oczekiwanie na Wi-Fi, Wi-Fi nie używam korzystam z sieci komórkowej…Z góry dzięki za pomoc w tej sprawie.
Pzdr Wojtek

Mam dwa niezwiązane pytania po ostatnim posiedzeniu nad OSM:

  1. Czy jest jakieś uzasadnienie dla tagowania dróg wewnętrznych i stref ruchu (czyli też wewnętrznych) jako highway=living_street?
  2. Czy jest zasadne tak jak tutaj wpisywane w Polsce nazwy własnej budynku w addr:housename, kiedy, jak to zwykle w Polsce bywa, nazwa ta nie pełni żadnej funkcji adresowej? Chyba jednak właściwsze byłoby *name=? Co prawda wtedy może nastąpić konflikt z nazwą instytucji, która jeśli zajmuje cały budynek, może być również opisana na jego obrysie, ale akurat w przytoczonym przypadku sytuacja taka nie zachodzi (zachodzi natomiast tu i jest rozwiązana przez mało używany i nieudokumentowany tag *building:name=).

A nie chodzi o tag highway=service ?

Chodziło o highway=living_street, ale już wziąłem sprawę w swoje ręce i po sprawdzeniu w terenie, że nie ma tam znaków D-40, klasyfikację zmieniłem.

Nie. Nazwa budynku powinna być w “name=”. “addr:housename” to nie to samo - jest to nazwa domu używana zamiast numeru adresowego (czasem z nim). I z tego co wiem jest tak w Anglii, nie wiem gdzie jeszcze. W Polsce się nie spotkałem.
Tak to wygląda w UK: https://www.yoursigns.com/housenames-rules

Dzięki za potwierdzenie.

Czy ktoś wie z którego roku i miesiąca pochodzą zdjęcia z podkładu Geoportalu?

Zależy od miejsca, gdzieś tu jest wątek, na którym były publikowane mapki to obrazujące.

Czy niestrzeżone przejście przez tory ze “slalomem” można oznaczyć zygzakowatym chodnikiem + barrier=cycle_barrier? Zastosowałem i jedno i drugie, nie wiem czy tak można czy może lepiej wyprostować ten chodnik?
Screen z JOSMa: