Ok, dla garaży, które chcę dopiero narysować, sprawa jest prosta - rysuję jeden budynek i oznaczam jako building=garages.
Ale takie nowe szeregowe garaże w dzisiejszych czasach już raczej nie powstają, a te które istnieją są już zaimportowane jako osobne budynki - na mapie wygląda to dobrze, pytanie tylko, jak tagować taki jeden garaż-budynek: jako garage, czy jako garages. “Building=garage” ma zdaje się oznaczać przydomowy pojedynczy garaż. Garages sugerowałoby że jest ich więcej, a “garages” odczytuję jako “budynek szeregowych garaży”, więc dziwnie opisywać tak pojedynczy garaż. Poza tym pojawia się kolejny kłopot - jeśli chcę dodać wysokość budynku, kolor czy inne cechy, muszę to zrobić dla każdego garażu osobno.
Jest to jakieś rozwiązanie, ale wymaga stworzenia relacji.
Ja bym po prostu oznaczył pojedynczy box jako ‘=garage’ i nie zajmował się analizą czy jest to oznaczenie dla garażu wolno stojącego czy nie. W końcu pojedynczy box tez jest garażem.
Hej, chciałem rozrysować osiedla w Skawinie. Powinienem użyć admin_level=9 jak dla dzielnic, czy może 10, jak dla “części miejscowości”. Wiki nie rozwiała tu moich wątpliwości, więc pytam.
Wracam do IKEI w Bielanach Wrocławskich. Chciałem zmienić layer na level zgodnie z sugestią maraf24 oraz wiki, gdzie zalecają stosowanie lavel w przypadku budynków. Parking dostał level=0, sklep powyżej level=1. Dodałem także covered=yes do parkingu.
No i render mapnik) znów priorytetowo potraktował parking a budynek olał kompletnie. Wiem, że nie mapujemy pod render, ale jednak w tym przypadku przydałoby się, żeby budynek był widoczny. Czy należy wrócić do rozwiązania, które poprawnie renderowało (layer= -1, layer=1)?
W chwili obecnej zostawiłem swoją zmianę z niewłaściwym renderowaniem, ale w razie ewentualnej sugestii zmienię niezwłocznie.
Czy ktoś się orientuje dlaczego pikietaż na DW 297 „urywa się” przed Lwówkiem Śląskim od strony Bolesławca? W poniedziałek chciałem uzupełnić brakujące fragmenty i okazało się że za Lwówkiem w kierunku na Pasiecznik są co prawda słupki drogowe ale wszystkie mają pozdzierane/usunięte cyfry. Czy ma to może związek z planowaną obwodnicą Lwówka?
Pytam, bo może akurat ktoś już dopytywał w tym temacie w DSDiK ?
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zainstalowałem właśnie Magic Earth Navigation & Maps i niestety mam problemy. Nie jest to moja pierwsza navi a tą chciałbym przetestować zachęcony bardzo pozytywnymi ocenami użytkowników. Instalacja była bezproblemowa, natomiast dalej zaczynają się schody…Moja wersja Androida to 4.1.2 w samsung S2,-po wyszukaniu miejsca docelowego pojawia się komunikat: Trasa nie może zostać wyznaczona ponieważ nie masz dostępu do danych online. Uzupełnij/uaktualnij mapy…a przy próbie uaktualnienia następny informacja: oczekiwanie na Wi-Fi, Wi-Fi nie używam korzystam z sieci komórkowej…Z góry dzięki za pomoc w tej sprawie.
Pzdr Wojtek
Mam dwa niezwiązane pytania po ostatnim posiedzeniu nad OSM:
Czy jest jakieś uzasadnienie dla tagowania dróg wewnętrznych i stref ruchu (czyli też wewnętrznych) jako highway=living_street?
Czy jest zasadne tak jak tutaj wpisywane w Polsce nazwy własnej budynku w addr:housename, kiedy, jak to zwykle w Polsce bywa, nazwa ta nie pełni żadnej funkcji adresowej? Chyba jednak właściwsze byłoby *name=? Co prawda wtedy może nastąpić konflikt z nazwą instytucji, która jeśli zajmuje cały budynek, może być również opisana na jego obrysie, ale akurat w przytoczonym przypadku sytuacja taka nie zachodzi (zachodzi natomiast tu i jest rozwiązana przez mało używany i nieudokumentowany tag *building:name=).
Nie. Nazwa budynku powinna być w “name=”. “addr:housename” to nie to samo - jest to nazwa domu używana zamiast numeru adresowego (czasem z nim). I z tego co wiem jest tak w Anglii, nie wiem gdzie jeszcze. W Polsce się nie spotkałem.
Tak to wygląda w UK: https://www.yoursigns.com/housenames-rules