Nie wiem czemu tak uparliście się na tego Osmanda? Bardzo dobry mapnik ale nawigacja samochodowa taka sobie… Skorzystajcie chociażby z Magic Earth Nav. który używa OSM i jest pełnokrwistą nawigacją samochodową.
Ja też odnoszę wrażenie, że OsmAnd zatrzymał się w rozwoju jakoś w 2012 roku.
MagicEarth owszem ma czytelne mapy (i w miarę spoko nawigację), ale szukanie POI jest bardzo słabe. (Dlaczego u licha POI nie mają podpisanych kategorii?!)… Niestety z nawigacjami/mapami mobilnymi opartymi na OSM jest zawsze jakieś “ale”
Jeżeli chodzi o Polskę to aktualizacje bez live pojawiają się co miesiąc. Zmieniło się tylko to, że mapy są podzielone na województwa, bo całość w marcu przekroczyła 2GB. Trzeba więc usunąć stare mapy i wczytać nowe (podzielone)
Pytanie - ostatnie uaktualnienie Polski (bez live) - z 1 stycznia 2021. Wiele zmian naniesionych dwa tygodnie temu nie ma na aktualnej mapie. Czy tylko ja tak mam?
Dziękuję - faktycznie. Przeanalizowałem dokładniej i w aktualnym pliku dla woj. mazowieckiego nie widzę zmian wprowadzonych w listopadzie. Zauważyłem to już na początku grudnia - ale myślałem, że jest kilka dni przesunięcia. Napiszę maila.
Tylko że MapFactor i OsmAnd to programy o zupełnie różnych zastosowaniach. MapFactor jest typową nawigacją samochodową i kompletnie nie nadaje się do turystyki (pieszej czy rowerowej). Natomiast OsmAnd słabo sprawdza się w obliczaniu trasy szczególnie przy dłuższych trasach.
Akurat używam często obydwu tych programów i dla mnie zupełnie nie są konkurencją.
A co do aktualności map to ostatnia aktualizacja mapy Polski w MapFactor jest datowana na 12.08.2020.
Ściągnąłem ostatnią mapę OSM z http://download.geofabrik.de/ wgrałem do OsmAnda i wszystkie grudniowe poprawki są widoczne. Czyli problem ewidentnie leży w repozytorium map OsmAnda.
Czy orientuje sie ktos, czemu w OSMAnd niektore przystanki we Wroclawiu maja normalna nazwe, a niektore numerki?
Nie wiem, czy to regula, ale z tego co zauwazylem, przystanki tramwajowe i kolejowe maja normalna nazwe, a autobusowe maja numerki.
Z tego co widzę, to tak się wyświetlają węzły z public_transport=platform. Dotyczy to więc także “peronów” tramwajowych, tyle że przy nich jest jeszcze drugi węzeł na torach i tam widać nazwę, a przy autobusowych highway=bus_stop jest razem z public_transport=platform, więc widać tylko ref.
To dotyczy domyślnego stylu renderowania, w innych np. LightRS widać nazwę.
Dzieki, to bede musial to sprawdzic, jak sie zaktualizuje osmand, bo na razie, to sporo tych styli nie wyswietla nazwy. Mozna uzyc POI i wtedy z tego co widzialem, to wyswietla nazwe, ale wtedy w jednym miejscu wyswietlaja sie zdublowane pozycje i robi sie nieczytelne.