Voor een beetje tank is dit toch een prima bruikbare afrit Al kun je met een tank natuurlijk al gauw een berijdbaar oppervlak vinden.
P.S. Het nut van dit soort bijdragen en discussie lijkt me trouwens niet al te groot. De kans dat iemand ooit voordeel heeft van de tijd die we hieraan besteden, is niet al te groot. Ik ga morgen maar weer eens een rondje in een buitenwijk fietsen, om te zien of alle eenrichtingsverkeer goed op OSM staat. Dat lijkt me waardevoller.
Ik zie zelf karteerwerk op bijna stoeptegelniveau gebeuren waarvan ik me afvraag wat daar nou het nut van is voor de samenleving en mensheid. Als ik een knuppel in het hoenderhok mag gooien: een urgente taak oppakken bij Missing Maps, dat is dan waardevoller.
Maar dat doe ik zelf te weinig, moet ik bekennen … deze week maar weer eens doen.
Handig voor als je de afslag Arnhem-Noord op de A12 gemist hebt omdat je te vroeg rechts hebt aangehouden?
Ziet eruit als een doorsneden bos- en veldweg. Maar volgens mij mist er aan de westkant van de A50 dan een stuk in OSM.
En nu we het toch over de A12 hebben, dit is weer een ander geval waar je vroeger ook door leek te mogen: https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.01275/5.69007 . Nu duidelijk wat wel/niet mag dankzij borden, geen hekken maar wel wildroosters. Is trouwens niet helemaal correct ingetekend qua ligging, want ze liggen niet recht tegenover elkaar, zal ik aanpassen.
Of deze. maar het lijkt er op dat Defensie de grootste gebruiker was van dit soort aansluitingen.
In dit geval een banden opslag, koel, donker en slecht toegankelijk. https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.06057/5.16435,
maar wel met een eigen afrit en oprit tav A 12.
Dit lijkt mij een misverstand.
Niemand heeft gezegd dat het van de kaart moet verdwijnen.
Alleen de classificatie highway=motorway_link zou onjuist zijn.
De huidige tag highway=service lijkt mij correct.
Daarmee is dan recht gedaan aan het motto “map what is on the ground”
Hebben we het over hetzelfde? Ik doel op de ‘oprit’ van Hendrikklaas bij Fort Vechten. Die is highway=track.
En over de afrit die ik ingetekend heb bij Amersfoort is wel degelijk geadviseerd die weer weg te halen (door IIVQ).
Tijdens de rondleiding in het fort kun je de locatie aanduidingen nog zien, die we in 1969 op de muur hebben geschilderd om de verschillende soorten banden uit elkaar te kunnen houden. Was trouwens een hele operatie om alle rubber artikelen uit de kruipruimte (daar kon je niet rechtop staan ! ) van de gebouwen aan de kanaalweg te halen en over te brengen naar het fort.
Mijn eerste gedachte was dat je de gehele oprit bedoelde. Maar ik zie wat je bedoelt en ja daar ben ik het wel mee eens. Het laatste stukje, de verbinding met de snelweg, hoort niet meer op de kaart te staan. Het is teruggegeven aan de natuur en volledig overgroeid. Aan de hand van de vegetatie kun je nog wel zien dat er ooit een verharding heeft gelegen, maar het is m.i. nu zelfs niet aan te duiden als track.
Sorry Leo, maar volgens mij praten we nog steeds langs elkaar.
Ik heb het over deze track: https://www.openstreetmap.org/way/336536623
Niks overwoekerd, mooi asfalt (zoab zelfs). Maar onterecht gemapt.
Bekijk deze af- en oprit maar eens, die ik als beginnende mapper in woeste mapwaanzin heb gewist. Ze liggen er wel degelijk en zijn ontoegankelijk en ik zit al zes jaar te twijfelen over terug op de kaart zetten.
Map what’s on the ground dus ze moeten er op maar ik vind het zo gek uitzien (taggen voor de renderer) twee stukken snelweg waar je niet op mag.
Ik ga ze binnenkort terug er op zetten dankzij dit draadje.
Die vind ik lastig. Je kan het doen, maar ik zou zeker geen motorway_link doen. Wat ik in zulke gevallen (dwz oude snelweg die nog niet opgeruimd is) wel eens doe is highway=road en access=none.
Een voormalige Floriade op- en afrit? Als je toch bezig bent: een stukje noordelijker lijkt nog een voormalige parkeerplaats te liggen langs de snelweg.