Może nie dokońca Geoportal prowadzony przez GUGiK, ale wyniki testów JOSM pokazaują:
Chorzów - żaden z wymienionych serwerów/warstw WMS nie działa
Portale w domenie geoportal2.pl nie działają (Dębica, Lubaczów, powiat ropczycko-sędziszowski, powiat rzeszowski, Stalowa Wola, Łańcut, Przemyśl, Siemianowice, Świętochłowice)? Czy to efekt piątkowego wdrożenia?
Powiat poznański - przeniósł się na e-mapę?
Łódź - przenieśli się na https://iegib.log.lodz.pl/ ? tylko pod tym nowym adresem dostaję komunikat- że usługa nie działa
stalowawola.geoportal2.pl działa - przynajmniej w tej chwili pobrałem warstwę budynków.
geoportal2.pl jest prowadzony przez firmę GEOBID i każdy z serwisów powiatowych bezpośrednio odwołuje się do serwera w powiecie, więc są niezależne od siebie
Stare WMSy ze strony e-odgik.chorzow.eu chyba nie działają.
Z w/w geoportalu mozna dostać aktualny adres usługi WMS ortofoto, czy komuś udało się to wyświetlić w JOSM?
Podkład Geoprtal2 : Ortofotomapa (zdjecia lotnicze) WMTS ma strasznie duże przesunięcie od wczoraj. Do tej pory było OK. Trochę głupio tak mocno go przesuwać by pasował
Zaktualizowałem 2 wpisy na wiki JOSMa, więc tam powinno być już ok, a jeśli nie to trzeba wejść w Ustawienia->Podkłady i odświeżyć.
Co do ID, to nic z tym nie robiłem, bo tam chyba trzeba to robić przez githuba jako pull request: https://github.com/osmlab/editor-layer-index ale mogę się mylić.
Są “Place, skwery i osiedla” pod “prg-place”. Znaleźć je można pewnie na kilka sposobów.
W tym linku można wejść GetCapabilities przykład i patrzeć na warstwy.
Można też w JOSMie taki adres wrzucić w ustawieniach podkładów i on sam wyświetli jakie są dostępne (w tym przypadku te 3 wymienione).
Ja to mam od miesięcy jak tylko trochę więcej korzystam z warstw EGiB w JOSM-e. Korespondowałem już z samym GGK i dalej nie wiem, co powoduje przekroczenie limitu, czy to błąd po stronie Geoportalu czy JOSM-a. U Ciebie to jaka warstwa?