Bij 4, daar is het uitgevinkt store WMS endpoint only, als je bij 3. op get layers drukt.
Die laag gebruik ik, maar dan met 17 ipv 20.
Ik weet niet meer waarom ik die 17 gebruik.
https://portal.geoserve.nl/tiles/NSO_mosaics/tileserver/20190301_20190415_SV_50cm_RD_8bit_RGB_Mosaic_v2/{z}/{x}/{y}
nu staat er:
maxNativeZoom:18,minNativeZoom:6
Dus mijn 20 moet 18 zijn vorige keer stond daar 20
Gelijk is mijn error in de TMS opgelost, 20 naar 18 gezet.
is nu _v2 versie.
triplesats hadden 17 maxNativeZoom
Allroads,
Voor alle duidelijkheid:
Dit is nadat ik enkel de WMS-URL vanaf de site satellietdataportaal.nl heb gekopieerd bij invoervak 2.
Nadat ik de knop bij 3 (Lagen ophalen) heb geklikt (en niets anders), is dit het resultaat.
Ik gebruik versie 15031 (NL) van JOSM onder Windows 10.
Zoals hierboven vermeld, ik kan er in de praktijk mee werken wanneer ik het hokje ‘Sla eindpunt op’ bij 4 aanvink, maar begrijp niet waarom ik bij 4 niet zelf een laag kan selecteren.
Nadeel van eindpunt opslaan is.
Als je de imagery opent dan krijg je eerst een keuze menu, dan kies je een laag, extra handeling, is lastig. Irritant.
Zonder eindpunt, als je de imagery opent krijg je gelijk de laag. Geen extra handeling.
Ik heb net een nieuwe marker wms aangemaakt in Zeeland, copy url
https://satellietdataportaal.nl/wmslayer/20190401_113502_SV1-02
Ik heb ook 15031 Windows 10.
Zonder eindpunt aangevinkt.
Wanneer ik een nieuwe link (die dus nog niet in het cache zit) bij 2. invoer en ik druk eenmaal ALLEEN in grijze balk op 3. Lagen ophalen. VERDER NIKS, en **ik tel mee dan duurt het 7- 8 seconden **voordat ik bij 4. de laag zie, DAN pas klik ik een laag aan.
Er zit best wel een vertraging in.
Diverse pogingen, geen resultaat. Lijkt erop dat probleem zich alleen voordoet bij ‘satellietdataportaal’.
Ook aanroep vanuit webbrowser geeft bij mij als resultaat geen XML bestand zoals zou horen:
https://satellietdataportaal.nl/wmslayer/20190423_104414_SV1-03?service=WMS&request=GetCapabilities&version=1.3.0
Er komt wel tekst, maar niet in XML formaat, dus JOSM kan daar dan verder ook niets mee op dat moment.
Zie dat ik zelfde probleem een jaar geleden ook al tegen kwam (eerste pagina van deze draad).
E.e.a. ook geprobeerd met andere browser, andere computer, zelfs op XP; alle zelfde resultaat.
Och, voorlopig kan ik uit de voeten via een endpoint, maar als iemand nog een gouden tip heeft?
Dat krijg ik ook. (chrome).
WMS none none text/xml image/png image/jpeg text/plain text/html text/xml XML INIMAGE BLANK EPSG:28992 3.18113760169928 7.4398796282021 50.6210474270856 53.7287735034007 20190423_104414_SV1-03 6.49526192194155 6.74590534843819 52.2208630497258 52.3753835413502
Voordat je deze melding krijgt gaat er ook een tijd overheen.
**
@HenkL, probeer METHODE 2**
Als je even endpoint aan zet (aangevinkt), dan get layers, zie je dan wel de datum laag bij 4. ?
Zet je dan endpoint uit, klik op de datumlaag, wordt deze dan blauw. Maar nog belangrijkser verandert dan je url string bij 6.
3 methodes:
Imagery gebruikt: LOKALE tiles
https://satellietdataportaal.nl/wmslayer/20190523_113621_SV1-02
METHODE 1.
endpointcode: alleen endpoint aangevinkt
geen &LAYERS
https://satellietdataportaal.nl/wms/SuperView-1_2019/service?FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
JOSM imagery, popup endpoint en keuze moeten maken,
METHODE 2.
endpointcode: endpoint aangevinkt + use selected layers as default aangevinkt + selecteren laag (blauw)
&LAYERS=20190523_113621_SV1-02 in string
Aangevinkt Endpoint + Geselecteerde lagen als standaard gebruiken !!!
https://satellietdataportaal.nl/wms/SuperView-1_2019/service?FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=20190523_113621_SV1-02&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
Hierbij start gelijk de imagery in JOSM!!!
METHODE 3.
datumlaagcode: alles uitgevinkt
&LAYERS=20190523_113621_SV1-02 in string
https://satellietdataportaal.nl/wms/SuperView-1_2019/service?FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=20190523_113621_SV1-02&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
Hierbij start gelijk de imagery in JOSM.
PAS OP, bij lokale tile, moet je wel ingezoomd op locatie zijn om de imagery te kunnen zien.
Dank voor het meedenken, Allroads
Ik krijgt nooit een laag bij 4 te zien, op geen enkele manier.
Alleen methode 1 werkt.
toevoeging:
Zelfde euvel overigens ook bij bv. geodata.nationaalgeoregister.nl. Probleem is dus wat algemener bij mij.
Mei 2019 Superview.
TMS versie
met
tms[18]:
(video onder)
tms[18]:https://portal.geoserve.nl/tiles/NSO_mosaics/tileserver/20190416_20190531_SV_50cm_RD_8bit_RGB_Mosaic/{z}/{x}/{y}
dus 18 lagen
tms[18]: je kan ook zelf 18 invoeren
https://portal.geoserve.nl/tiles/NSO_mosaics/tileserver/20190416_20190531_SV_50cm_RD_8bit_RGB_Mosaic/{z}/{x}/{y}
Hoe voeg je dat toe in JOSM?
Eerder door mij aangekaarte probleem van geen keuze kunnen maken uit beschikbare lagen, is nu opgelost.
Even het pop-up scherm wat vergroten deed wonderen.
Grote dank aan Allroads voor de gouden tip!
De satellietfoto’s van Juni-Juli 2019 staat nu ook online.
Dank voor het delen!
De satellietfoto van augustus 2019 staat nu ook online.
Septmeber staat er op!
De kwaliteit komt helaas overeen met de benaming.
Pff… Niet bijster nuttig nee, tenzij je wolken wil mappen.
Stralend zon in Noord Limburg met het maken van de foto’s.
Bij kassen zelfs te veel zon.
Beste gebruiker van het Satellietdataportaal,
Via deze e-mail willen wij u informeren over nieuws omtrent het Satellietdataportaal.
Sinds 2012 koopt de Nederlandse overheid, via het Netherlands Space Office, satellietbeelden in van Nederland. De ruimtelijke resolutie is in de loop van de jaren verbeterd tot inmiddels 50 centimeter. Het gebruik van deze beelden (optisch en infrarood) is in de afgelopen jaren sterk toegenomen. De data worden inmiddels gebruikt binnen de precisielandbouw, handhaving, beheer, ruimtelijke ordening en op vele andere terreinen. Zowel door bedrijven, wetenschappers als overheden. Eind vorig jaar hebben diverse ministeries (EZK, LNV, OCW en IenW) besloten om gezamenlijk budget beschikbaar te stellen om deze inkoop met nog eens drie jaar (tot 1 maart 2023) te continueren. Dit geldt ook voor de inkoop van radardata.
Inmiddels is het huidige contract voor de levering van Superview-beelden met drie jaar verlengd en is ook de verwerking van deze beelden (orthorectificatie, georeferencing, pansharpening en het vervaardigen van mozaïeken) via een Europese aanbesteding geregeld. De komende drie jaar zal het bedrijf NEO BV deze verwerking op zich nemen. De toegang tot deze data via www.satellietdataportaal.nl wordt nog steeds door het bedrijf Geoserve BV uitgevoerd.
De komende tijd zal een inhaalslag gedaan worden om de nieuwe data opgenomen vanaf 1 maart 2020 zo snel mogelijk via het portaal beschikbaar te maken. Indien deze inhaalslag gedaan is zullen de data de komende drie jaren altijd binnen enkele dagen beschikbaar komen.
De vijf opnameperioden zijn ieder jaar als volgt:
1 maart – 15 april
16 april – 31 mei
1 juni – 15 juli
16 juli – 31 augustus
1 september – 30 oktoberTijdens zo’n opnameperiode wordt gepoogd heel Nederland zo wolkenvrij mogelijk op te nemen. Sommige delen worden hierdoor meerdere malen opgenomen. Afgelopen winter was er ook een opnameperiode van 1 november tot 31 januari. Mogelijk wordt er ook in de komende winters een dergelijke opname gedaan. Hiervoor zullen we de komende maanden een kostenbatenanalyse uitvoeren. Graag horen we dan ook van gebruikers wat de meerwaarde zou zijn van een dergelijke winteropname.
Een nieuwsbericht over de verlenging van de data-inkoop is te vinden onder https://www.spaceoffice.nl/nl/nieuws/360/satellietbeelden-van-nederland-blijven-komende-jaren-beschikbaar.html
Mocht u nog vragen hebben over deze data-inkoop, dan horen wij dit graag.
Met vriendelijke groeten,
Het Netherlands Space Office