Op pagina 1 is oa. methode 1 beschreven. Blauwe pijl, daarna rode lange pijl.
Oud plaatje, van pagina 1
Voorbeeld je wilt het natuurgebied in Markermeer zien.
https://www.openstreetmap.org/#map=15/52.5835/5.3869
Links boven, tweede set, Plaats een pin, (beginpunt blauwe lijn) aanklikken, dan op de plaats in de kaart klikken, hiermee zet je de pin (marker), in het https://www.satellietdataportaal.nl/.
Lokale layer balk verschijnt.
In de onderste balk, een van de grijze lijntjes aanklikken. Meest rechtse jongste datum (rood vierhoek). Data van een klein gebied verschijnt van een bepaalde datum. In de omgeving, waar jij de marker hebt neer gezet. Links onder zie je dan de popup.
Op de knop WMS drukken. Popup verschijnt.
Op de url klikken, popup zegt dat het gekopieerd is naar het klembord, nu kunnen we het ergens anders plakken. (Of anders zelf link blauw maken, selecteren, rechtsklikken, copy indrukken, misschien browser afhankelijk)
JOSM gedeelte:
Nu ga je naar JOSM, in de taakbalk klik je Imagery (engels versie)aan, daarna klik op Imagery preference, rechter zijkant klik je op +WMS, popup verschijnt, Bij 2. Enter GetCapabilities URL, wit vlak aanklikken, dan rechtsklikken, paste, kopiëren, link van klembord. Bij 3. Get layers, grijze balk aanklikken, klik op een wms layer met datum, wordt blauw. 6. De string is aangepast 7. Hier staat een naam, deze kan je zelf veranderen. Druk op OK. Je komt in het menu Preferences, klik weer op OK.
WMS layer opvragen, ga naar je taakbalk, klik op Imagery. Zoek in de lijst naar de omschrijving gewenste layer, aanklikken . Inzoomen op de pin (marker) locatie.
Als je hem niet ziet, dan kan het zijn dat je te ver bent uitgezoomd, of je bent op een verkeerde locatie aan het kijken.
Het is een lokale image. Ongeveer zo groot als het zwarte vlak (image oud)
Zet eerst Openstreetmap Carto aan om naar de locatie te zoomen.
Het kan ook zijn dat je layer opbouw, wie boven wie ligt, dat hij er ergens onder ligt. Dan moet je hem naar boven schuiven. Of een layer erboven uit zetten, knipoog uit.
Dit was mijn gebruikte wms, die ik ingevoerd heb.
https://satellietdataportaal.nl/wmslayer/20190424_110905_SV1-04
Voor landsdekkend voer je op dezelfde manier de mosaic layer string in.