Miasto Łódź - Spotkanie edytorów.

Ja jak najbardziej. Pewnie warto by też zaprosić kogoś z obrońców drzew. Jakby był problem z miejscówką - to też służę. Może być sala na Politechnice - albo w centrum OPUS bym dał radę coś załatwić.

Moim zdaniem moglibyście przy okazji omówić też sensowność/poprawność tej niedawnej zmiany.

P.S.
Przy okazji zwracam uwagę na pominięte w changesecie fragmenty jezdni - jeden został już wychwycony, drugi wciąż jeszcze czeka…

Autor zmiany pytał się w tym wątku o opinię, lecz nie dostał odpowiedzi. https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=747558#p747558

No właśnie dlatego wspomniałem tą kwestię, co by się ewentualnie lokalsi nad tym pochylili. :wink:

Mamy już pierwsze deklarację od chętnych jako, że odezwałem się do kilku z was w PM, i będe wysyłał dalej. Pytanie, czy raczej szykujemy się na spotkanie pubowo-restauracyjne, czy szykować jakąś salkę?
Ja osobiście wolałbym na pierwsze takie spotkanie, mniej formalne miejsce :sunglasses:. Co wy na to?

Co do pytań o godzinę to wydaje mi się, że 18.00-19.00 (do ustalenia jeszcze), była by idealna.

Proszę także o wypowiedzi, czy o czymś konkretnym chcecie porozmawiać, czy traktujemy takie spotkanie jako integracje?

W razie jak coś - to w OPUS się już pytałem i nie ma problemu z rezerwacją sali za free. Tam są różne sale - bardziej i mniej formalne - klasyczne sale konferencyjne jak i sale z fotelami, sala z pufami, a także taka zupełnie otwarta przestrzeń z leżakami i okrągłym stołem. Jedyne co - że tam nie wolno pić alkoholu ani palić. OPUS jest na Narutowicza 8 - tam gdzie kiedyś był Empik.

https://opus.org.pl/

Super! Pytanie tylko czy czy chcemy się spotkać w pubie czy innej knajpce czy w Opusie, bo miejsce jest naprawde niezłe. Co Wy na to?

I na czym stanęło? Rezerwować coś w OPUS czy nie? Ile osób się zadeklarowało? IMHO można to zrobić tak - że zaczniemy w OPUS - żeby pogadać najpierw konkretnie o jakichś lokalnych planach czy działaniach, a potem pójść na część artystyczno-rozrywkową do jakiegoś lokalu nieopodal.

Na dzisiaj kończe zbierać deklaracje chętnych. Pomysł z OPUSEM jest super! Podzielmy na 2 części, będzie można porozmawiać merytorycznie i sie poznać w bardziej do tego sprzyjającej atmosferze.

Proponuję 19.00 w OPUSIE. Co ty na to?

Mamy pecha - 7.06 Opus obchodzi swoje urodziny - mógłby być każdy inny dzień, tylko akurat nie ten :frowning: na 7.06 mogę ew. jeszcze spróbować https://spoleczniezaangazowani.pl/stare-polesie-miejsce-spotkan/ - nie jest to takie fajne miejsce, ale co zrobić. Chyba że jednak da się jeszcze zmienić datę.

Czyli idziemy do Pub-u i tyle. Czekam na ostatnie potwierdzenia, lokal będzie w poniedziałek lub we wtorek. Chyba, że macie jakieś propozycje (Pietryna, okolice stajni?)

Hej mamy już rezerwacje na 07.06 - czekam na potwierdzenie.

Miejsce już potwierdzone - “Woda Sodowa” Piotrkowska 190, na hasło OpenStreetMap 07.06 (Piątek) godz. 19.00 Do zobaczenia!

No i fajnie! Spotkanie się odbyło, grono było raczej kameralne - 5 osób się pojawiło (razem ze mną). I wiece co jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie gdzieś we wrześniu. Tym raezm będzie trochę bardziej oficjalnie, juz w Opusie, może jakieś propozycje - wybierzmy razem temat spotkania?

Czas poomyśleć nad nowym terminem spotkania. Proponuje 21.09 (Sobota co powiecie na 10.00-11.00?) ew. 20.09 Piątek - oczywiście w godzinach popołudniowych gdzieś tak 18.00 - 19.00.
Tym razem już z bardziej konkretnym planem, jest kilka projektów do omówienia oraz GiS Days w Łodzi. Co wy na to?

Mamu już termin 18.30 w Piątek 20.09, jeszcze tylko miejsce do ustalenia. Oczywiście zależne od ilości osób oraz tematu spotkania, czyli czy potrzebujemy salę czy stolik :wink:

To co, mam zadzwonić do Opusa?

Na razie chęć spotkania potwierdziły 3 osoby, więc sam nie wiem. Możesz sprawdzić czy mają wolne, jak z nimi rozmawiałem w czerwcu to mówili coś o jakieś małej sali - była by w sam raz, tylko Opus jest do 19 albo do 20, nie za krótko?

I na czym staneło? :slight_smile:

Widzę, że Włodek nie zdążył tu napisać (pewnie jest w trasie), więc skopiuję info z fejsa.
Najbliższe spotkanie będzie w Wodzie Sodowej (Piotrkowska 190) 20 września o 19:00.
https://www.facebook.com/groups/500589303317858/permalink/2519977414712360/