Da się czymś wyznaczyć trasę i dostać listę odcinków?
Chcę stworzyć z trasy tymczasową relację, wykorzystać ją w overpassie i skasować. Tak konkretnie w tym przypadku chcę wyciągnąć listę gmin, przez które trasa przebiega.
No niestety, eksportuje listę punktów, a ja chcę listę obiektów z bazy.
Z drugiej strony, w sumie z listą punktów też mógłbym sobie poradzić, hmmm… Tylko musiałbym ją jakoś sprytnie przetrzebić do sensownej liczby punktów.
EDIT1: O, ale on te punkty sprytnie wybiera, chyba same połączenia odcinków, wyszło mi poniżej 300 sztuk. Overpass by to chyba łyknął, tylko za to nie wiem, w jakiej odległości od siebie są punkty, czyli nie wiem jaki promień dobrać, żeby wyłapać wszystkie przecinane granice gmin.
EDIT2: Podaje również długości odcinków i tu trochę chała, bo najdłuższy ma ponad 17km. Czyli musiałbym dać promień wyszukiwania dać rzędu 9km, a to już prawie na mur-beton wyszuka jakies granice nieprzecinające trasy.
Wpierw wysyłasz obrazek na któryś z serwisów hostingowych, np. imgbb.com (względnie mały żeby nie zajął od razu pół strony na forum).
Po uploadzie wybierasz z menu „Kody do osadzenia” HTML full linked i spisujesz lokalizację obrazka.
Na forum używasz tego adresu z wraz z przyciskiem IMG, który dodaje automatycznie znaczniki w nawiasach kwadratowych (adres obrazka musi się znaleźć między nimi).
Ja zwykle korzystam z pokazywarki, albo wrzucam obrazek gdziekolwiek, gdzie nikomu nie przeszkadza, prawym guzikiem myszy “Skopiuj adres obrazka” i to wstawiam w w znaczniki IMG.
Ale… Gdzie Wyście wykopali oryginalne pytanie, bo przewijam ten wątek i nie widzę…
Jak poprawnie otagować buspasy (zwykły wyłączony pas na jezdni z napisem “BUS”)? bus:lanes, lanes:bus, czy busway? Przyznam szczerze, że po przeczytaniu wikipedii nie mam pojęcia jaka jest różnica między nimi. Dodatkowo w jaki sposób otagować pas, na którym samochody mają skręcić w prawo, a autobusy mają zezwoloną jazdę prosto, jak w tym przypadku? Koniec końców nie ma tu de facto buspasa, bo osobówki też mogą tu wjechać, tylko muszą skręcić…
Dodatkowe pytanie. Czy w takim w tym przypadku, który podałem można dać bus:lanes=yes|yes|designated i vehicle:lanes=yes|yes|yes, jako, że samochody mogą użyć tego pasa do skrętu, czy vehicle:lanes jest wtedy w ogóle niepotrzebne i nawigacje będą wiedziały o co chodzi?
vehicle:lanes=yes|yes|yes dla nawigacji jest niepotrzebne, ale inny mapujący, gdy tego tagu nie ma, może się zastanawiać, czy ktoś nie zapomniał tu dać vehicle:lanes=yes|yes|no.
1) Jak powinno się rozwiązać sytuację, kiedy są dwa oznaczenia jednego miejsca OMS?
Chodzi o Hyundai Motortest na Hynka 2a, Warszawa. https://www.openstreetmap.org/way/169117747
1 oznaczenie jest na budynku salonu, a 2 także zawiera parking/magazyn na samochody.
Czy da się też jakoś oznaczyć miejsce by nawigacja prowadziła do wejścia od strony parkingu?
Co zrobić jak serwis, znajdujący się w tym samym budynku, jest czynny w innych godzinach?
Troszkę dalej(już inny adres i inne miejsce) jest “salon” z samochodami używanymi. Czy użyć tej samej nazwy do opisania? Czy jakoś zaznaczyć sprzedaż używanych?
**2) **Na ul. Gołkowskiej zamknął się lokal, który jest w trakcie poszukiwań nowego miejsca. A w to miejsce już otworzyła się nowa działalność. Bike Bistro został zamknięty, otworzył się sklep rehabilitacyjny. https://www.openstreetmap.org/node/4922512221
Usuwasz wszystkie tagi dotyczące starego lokalu (czyli tu zostawiasz tylko adres) i dodajesz tagi dotyczące nowego lokalu.
A jak Bike Bistro otworzy się w nowym miejscu, to tam dodajesz nowy punkt.
To znaczy gdzie są te dwa oznaczenia? W terenie czy na mapie? Bo na OSM widzę jeden salon. Chyba że ktoś coś usunął w międzyczasie.
edit: A, ok, widzę o co chodzi, było dwa razy shop=car, ty jeden usunąłeś. https://www.openstreetmap.org/way/169117754/history
Oczywiście jak jest jeden salon, to jeden obiekt. Ja preferuję dodawanie takich rzeczy jako węzeł (punkt). Wtedy można taki umieścić gdzie się chcę, np. w pobliżu wejścia i nie miesza się z tagami budynku.
To https://www.openstreetmap.org/way/169117754 można usunąć [odpowiadając na twoje fixme].
Ale nie jest też zabronione dodawanie salonu jako terenu razem z budynkiem i parkingiem. Chociaż się nie spotkałem z taką praktyką. Zwykle szkoły tak dodajemy, zaznaczając budynek, boisko i cały wokół jako szkoła. Z salonem samochodowym do którego należy parking i kilka budynków też można, chociaż ja preferuje dodawanie to jako punkt.
Jak w innym miejscu to żaden problem, tam dodajesz punkt. Jak ma taką samą nazwę, to czemu nie.
Na sprzedaż używanych jest osobne pole w edytorze, zaznaczasz odpowiednią opcję, albo dodajesz ręcznie second_hand=yes.
A tak poza tym, jak dodajesz komentarze zmian i mapujesz w Polsce, to mogą one być po polsku
Bankomat Euronet, 73-95, Gwiaździsta, Osiedle Anna, Powstańców Śląskich, Osiedle Powstańców Śląskich, Wrocław, województwo dolnośląskie, 53-332, Polska
Punkt widokowy 73-95, Gwiaździsta, Osiedle Anna, Powstańców Śląskich, Osiedle Powstańców Śląskich, Wrocław, województwo dolnośląskie, 53-332, Polska
Witam i pozdrawiam jako (prawie) nowicjusz, a na pewno nowicjusz na forum. Mam nadzieję, że nic nie popsuję.
Proszę o ukierunkowanie, jeśli temat na forum się pojawiał. Ta wyszukiwarka stanowczo mnie nie lubi. Od godziny szukam i nic.
Czy był temat o sposobie oznaczania trzcinowisk? Jak dla mnie stanowczo mało się do tego kwalifikuje “bagno” jak i “wrzosowisko”. A w mojej okolicy nie brak, zarówno trzcin przy brzegach jeziora (te ktoś otagował jako bagno), jak i zaróśniętych starorzeczy Drawy - te są albo jako “wrzosowisko” albo jest biała plama.
Czy ktoś to rozkminiał? Raz jeszcze sory, jeśli wyważam otwarte drzwi.