odrzuca wszystkie punkty które w promieniu 250m mają highway=bus_stop
Do tak wybranych punktów zostałby dodany tag highway=bus_stop. Edycja wykonywana byłaby na terenie Polski i mogłaby być powtórzona w przyszłości bez ponownego zgłoszenia.
Jak zwykle - zachęcam do komentowania, nie wykonam automatycznej edycji bez potwierdzenia że jest to porządana zmiana
Dlaczego tylko punkty? Podobno highway=bus_stop nie powinien być używany na obszarach, po wykonaniu tej edycji rozważę przeprowadzenie takiej która poradzi sobie też z obszarami
W JOSMie te przystanki są zrealizowane jako dwa szablony, co może tłumaczyć, dlaczego jednej wersji nie ma w danych.
Ta, którą wolisz jako prostszą, jest tam nawet zachęcająco określona jako przestarzała
Określiłbym to nazewnictwo jako przestarzałe, ptv2 jest raczej zbędną komplikacją. Choć jak ktoś wie gdzie jest udokumentowany sens tagów typu public_transport=platform bus=yes - niech da znać.
Mi się podoba możliwość oznaczenia przystanku autobusowo-tramwajowego przez jeden węzeł z public_transport=platform + bus=yes + tram=yes, bo w terenie mam jeden przystanek i jeden słupek.
Też o tym przykładzie myślałem. Już nie mówiąc o spójności i czytelności tagowania (dodaje się tylko poszczególne środki transportu) oraz elastyczności (oddzielenie stop_position do trasowania, oddzielnie miejsce oczekiwania dla pasażerów).
Według Wiki, w ogóle nie ma takiej kombinacji jak bus=yes + public_transport=platform. Punkt na ulicy może mieć bus=yes + public_transport=stop_position i może być połączony z punktem/linią public_transport=platform (bez bus=yes). W praktyce:
1 340 120 obiektów public_transport=platform, w tym 56 % z bus=yes;
213 307 obiektów public_transport=stop_area, w tym 10 % z bus=yes;
719 036 obiektów public_transport=stop_position, w tym 77 % z bus=yes.
Bez dodawania stop_area i stop_position? Może stąd tyle platformów z bus=yes…