Ik zit even te kijken of er op de kaart ergens footpath zijn met access=destination, maar beide routers op openstreetmap.org gaan daar zo te zien niet goed mee om. Jammer.
Tja, dat gaat niet zo als het hoort,
maar voetpaden weglaten of achterommetjes, stegen, e.d. maar helemaal niet tekenen omdat de planners het fout doen is…
Misschien dat de routers aannemen dat access=destination de gewone access-tags overruled. Zou de tagging niet foot=destination moeten zijn? En dan nog access=no erbij? Of toch vehicle=no + horse=no?
destination Only when travelling to this element/area; i.e., local traffic only. NOTE: This restriction often only applies to certain modes of transportation (e.g., only to vehicles). Take care to use the right transport mode restriction; e.g., vehicle=destination when only vehicle traffic is restricted.
Wanneer is een straat nou een “Straat” en wanneer een “Kleine openbare weg”?
Ik wordt er niet echt wijs uit. In sommige wijken wisselt dit op de kaart zelfs per stuk… de halve straat een “Straat” en de andere helft een “Kleine openbare weg”? In veel wijken is het een wir-war
Veel wegen zijn sinds het begin als AND import benoemd als “Unclassified”.
Unclassified zit als belangrijkheid tussen “Tertiary” & “Residential” in.
Binnen een woonwijk zullen de meeste omgezet kunnen worden naar Residential, met uitzondering van de doorgaande weg. https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:highway
Zijn er tags voor een (politie)hondenvereniging/club? Vaak een stuk gras met wat obstakels, hutje erbij, waar hondenliefhebbers in groepsverband hun hond trainen danwel over obstakels laten springen.
De meeste van die stukjes zijn nu gewoon met landuse=grass gemapt.
Het laatste wat ik nu weer zie aan tags op een node bij zo’n hondenparcours die ik oorspronkelijk leisure=dog_school had getagd is nu
amenity=dog_training
animal_training=dog
name=…
edit3… Dat wordt dus gewoon een wit vlak.
Maar of die hondenpootjes nu de juiste tagging is voor een parcours… ? Niet volgens de wikli . Op de hondenuitlaatvelden in mijn buurt liggen wel parcoursattributen.
De vraag blijft natuurlijk hoe precies moet je alles gaan taggen?
En wat heeft verschillend taggen voor zin als dat niet op de kaart tot uitdrukking komt?
Zouden algemenere tags in combinatie met een ‘note’ niet handiger zijn?
De renderer zou dan bijv. kunnen beslissen de ‘note’ met een ‘rechts-klik’ te laten zien.
Je kunt er natuurlijk altijd naar zoeken. Bijvoorbeeld je bent nieuw in de buurt en wil dat soort dingen met je hond gaan doen.
Ik denk dat die tags van eggie wel wat helpen. Nog een leuke: er zijn bij mij in de buurt twee van die dingen, dicht bij elkaar. Eentje is voor particulieren, de andere is echt alleen van de politie (daar zie je ook altijd alleen maar politieauto’s staan). Misschien nog iets met membership of access doen.
Nog bedankt voor de tip!
Hopelijk kan ik hem onthouden…
Nieuw vraagje.
Niet dat het mij stoort maar ik kwam tot de ontdekking dat men hier een stuk grasland in het moeras gelegd heeft. Geen gekke oplossing voor een weiland dat soms heel nat kan zijn, maar is een dergelijke oplossing aan te bevelen?
Je kan een natural=wetland beter verder specificeren met de tag wetland=*. Voorbeelden:
wetland=marsh: moeras met gras en riet (‘meers’ in Vlaanderen)
wetland=swamp: bebost moeras
wetland=wet_meadow: nat weiland
De tag natural=wetland geeft zonder verdere specificatie een doorzichtige achtergrond met blauwe horizontale streepjes. Ik denk dat vaak iets als landuse=grass daaraan wordt toegevoegd om een groene kleur te krijgen, eigenlijk dus tagging voor de renderer. Het daadwerkelijk taggen van het soort moeras geeft hetzelfde resultaat op de kaart, maar het geeft de situatie veel preciezer weer.